اطلاعات خرید خانه در ترکیه

تمامی اتباع خارجی می‌توانند ملک مورد نظر خود را به نام خودشان خریداری کنند.

اتباع خارجی می‌توانند ملک مورد نظر خود را در صورتی که در منطقه نظامی واقع نشده باشد، به نام خودشان خریداری کنند. به همین منظور پس از تصمیم گیری و پسندیدن ملک مورد نظر، بلافاصله در خواست به اداره ثبت اسناد از طرف گروه مشاورین ما ارسال می‌شود تا موارد اداری و نظامی مربوط به ترخیص زمین ویا به عبارتی دیگر ترخیص نظامی صورت بگیرد که این روند اداری معمولا بین 4 تا 6 هفته به طول می‌انجامد. مرحله بعدی که بلافاصله پس از ترخیص نظامی باید انجام شود، دریافت شماره مالیاتی و افتتاح حساب بانکی است که این امور نیز توسط مشاورین ما در Turkey Expert تنها در یک روز صورت می‌گیرد و شما می‌توانید در اولین روز کاری صاحب حساب بانکی شوید. مرحله بعدی امضا قرارداد است که بین خریدار و فروشنده امضا می‌شود و شامل ماده‌هایی نظیر قیمت، مشخصات ملک، نحوه پرداخت و غیره است. لازم به ذکر است که شما می‌توانید تمامی مراحل ذکر شده را توسط وکیل خود و از طریق وکالت‌نامه به انجام برسانید

نکته : موکل شما حق فروش مال و ملک شما را نخواهد داشت و تمامی امور خرید با نام شما صورت می‌گیرد.

چنانچه خریدار جهت انجام امور وکالت نامه‌ای را تنظیم و ارائه نکرده باشد، پس از تاییده نظامی جهت مشخص کردن امور سند خود شخص باید حضور پیدا کند تا مراحل روال خود را طی کند و تاپو (سند ملک ) تهیه و تنظیم شود.

مالیات سالانه ملک خریداری شده چقدر است؟

پس از اعلام ارزش ملک به مشتری 1000/3 ارزش ملک به شهرداری پرداخت می‌شود. پس از دریافت سند شخص موظف است ظرف 4 هفته اقدام به پرداخت کند و در غیر این صورت جریمه خواهد شد.

به آژانس شما چقدر باید پرداخت کنم ؟

مبلغ دریافتی ما از شما شامل 3 درصد است که هم از خریدار و هم فروشنده دریافت می‌‌شود.