مزایای خرید هتل در ترکیه

مزایای خرید هتل در ترکیه1

در سال‌های اخیر اخذ اقامت دائم و پاسپورت ترکیه از محبوبیت بالایی بین سرمایه‌گذاران خارجی برخوردار شده است. برای این منظور، مهاجران از طریق یکی از مطمئن‌ترین روش‌های اخذ شهروندی ترکیه، یعنی خرید ملک و سرمایه‌گذاری، اقدام به شرکت در این برنامه می‌کنند. این روند معمولا با املاکی مثل خرید هتل در ترکیه، راه‌حلی مناسب خواهد بود. علت این موضوع هم این است که این روش بی‌دردسر، در کمترین زمان ممکن برای شما و خانواده‌تان شهروندی و پاسپورت ترکیه را به همراه دارد. یعنی چیزی حدود ۲ الی ۶ ماه زمان می‌برد تا شما به عنوان یک شهروند ترکیه شناخته شوید و همچنین از درآمد بالا و فرصت سرمایه‌گذاری در ترکیه بهره‌مند شوید.

از آنجایی که به تازگی حداقل مبلغ خرید ملک در ترکیه برای اخذ اقامت دائم و دریافت پاسپورت از ۲۵۰ هزار دلار به ۴۰۰ هزار دلار افزایش یافته است، خرید املاکی که علاوه بر پاسپورت، درامد هم برایتان به همراه داشته باشد، یک انتخاب ایده‌آل خواهد بود. برای همین است که خرید هتل در ترکیه، به‌عنوان یکی از بهترین راه‌های اخذ شهروندی ترکیه شناخته می‌شود. اما این تنها مزیت خرید هتل در ترکیه نیست! در ادامه به بررسی مزایای خرید هتل در ترکیه می‌پردازیم.

 

خرید هتل در ترکیه چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین مزیت خرید هتل در ترکیه، اخذ شهروندی ترکیه است. با این حال، این روش یکی از ایده‌آل‌ترین راه‌های ورود به اقتصاد ترکیه و کسب درامد در این کشور محبوب به حساب می‌آید. هتل‌های ترکیه معمولا با توجه به بزرگی، امکانات، موقعیت مکانی و... ارزش‌گذاری می‌شوند. این فاکتورها تعیین می‌کنند که یک ملک تجاری-اقامتی مثل هتل، برای دریافت یک شهروندی یا بیشتر از یک شهروندی مناسب خواهد بود یا خیر. بنابراین، خرید هتل در ترکیه به شما این امکان را می‌دهد که برای بیش از یک شهروندی بتوانید اقدام کنید (در صورتیکه‌ ارزش ملک در گزارش اکسپرتیز بیشتر از ۸۰۰ هزاردلار، یعنی هزینه‌ی اخذ دو شهروندی باشد). همین مساله‌ی اخذ شهروندی ترکیه خود مزایای متعددی دارد.

 

مزایای اخذ شهروندی و دریافت پاسپورت ترکیه

  • دریافت اقامت دائم ترکیه برای خود و خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال)
  • امکان سفر به بیش از ۱۱۰ کشور بدون نیاز به ویزا
  • شهروندی در کشوری با آب‌و‌هوای مطلوب و طبیعت زیبا
  • دسترسی به کشورهای اوراسیای به صورت زمینی، دریایی و هوایی
  • امکان کار در ترکیه
  • و...
مزایای خرید هتل در ترکیه3

از طرفی، خرید هتل در ترکیه، برابر با بازگشت سرمایه (ROI)‌ است. این یعنی پس از سرمایه‌ گذاری در هتل‌های ترکیه و راه‌اندازی آن می‌توانید بخشی از سرمایه خود را در سال‌های آتی به عنوان درامد حاصل از اجاره کسب کنید. برای این کار کافیست هتل را اجاره دهید. معمولا نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در هتل‌های ترکیه به‌قدری بالاست که طی چندسال، بخش زیادی از سرمایه‌تان قابل بازگشت خواهد بود.

از آنجایی که شهرهای توریستی ترکیه مثل استانبول، آنتالیا، ازمیر، کوش‌آداسی و غیره سالانه پذیرای میلیون‌ها توریست از سراسر دنیا هستند، خرید هتل در ترکیه ورود به یکی از صنایع اقتصادی قدرتمند محسوب می‌شود. این یعنی تضمین سرمایه‌گذاری مطمئن در کنار اخذ شهروندی ترکیه.

یکی دیگر از مزایای خرید هتل در ترکیه امکان اقامت در محل هتل است. این یعنی شما پس از دریافت شهروندی می‌توانید در محل هتل فضایی را برای اقامت خود و خانواده نیز در نظر بگیرید. در نهایت اینکه شما می‌توانید مدیریت هتل خریداری شده را در صورت اخذ مجوزهای لازم، خودتان به دست بگیرید و آن را به عنوان شغل خود در ترکیه بدانید.

 

انواع هتل که می‌توانید در ترکیه بخرید

  • هتل‌های محلی کوچک که کمتر از ۱۰۰ اتاق دارند و با نام بوتیک شناخته می‌شوند.
  • هتل‌ آپارتمان‌ها که معمولا برند خاصی ندارند.
  • هتل‌های ریزورت که معمولا فضای سبز منحصربفردی داشته و به تنهایی به عنوان یک مکان تفریحی شناخته می‌شود.
  • هتل‌های بزرگ و برند که قیمت خرید آن‌ها به مراتب بیشتر از سایر موارد است.
مزایای خرید هتل در ترکیه2

اخذ شهروندی ترکیه با خرید هتل

با خرید و سرمایه‌گذاری املاکی که بیشتر از ۴۰۰ هزار دلار ارزش‌گذاری شده باشند، دریافت شهروندی برای شما میسر خواهد بود. توجه داشته باشید که اگر ملک خریداری شده بیشتر از این مبلغ باشد، در مواردی امکان درنظر گرفتن مازاد این مبلغ برای یک شهروندی جدید فراهم می‌شود. برای مثال اگر هتلی خریداری کنید که ۶۰۰ هزار دلار ارزش‌گذاری شده باشد، ۴۰۰ هزار دلار آن می‌تواند برای یک شهروندی کامل و مابقی آن برای تکمیل یک شهروندی دیگر درنظر گرفته شود. البته این قابلیت برای همه‌ی املاک و هتل‌ها وجود ندارد و هنگام خرید باید حتما از مشاور فروش خود بپرسید.

 

سرمایه‌گذاری هتل در ترکیه را چگونه پیش ببریم؟

انتخاب یک آژانس ملکی معتبر که علاوه بر اینکه پیشنهادات متناسب با بودجه شما ارائه دهد، روند اخذ شهروندی ترکیه و سایر مراحل اداری را به‌عهده بگیرد، یکی از اصلی‌ترین مسائل در سرمایه گذاری در هتل ترکیه است. ما در Turkey Expert با ارائه‌ی خدمات تخصصی در زمینه‌ی خرید ملک، سرمایه‌گذاری و اخذ شهروندی در کنار شما خواهیم بود تا تجربه‌ای متفاوت از خدمات حرفه‌ای داشته باشید. اگر می‌خواهید نسبت به خرید هتل در ترکیه اقدام کنید، همین حالا با مشاورین ما تماس بگیرید.

Published on 1401-07-20
Updated on 1401-07-20