استخدام وکیل مستقل هنگام خرید ملک در ترکیه

buying property turkey using solicitor

 

ما به عنوان کارشناس املاک در ترکیه تأکید ویژه ای بر استفاده از یک وکیل مستقل داریم

انتخاب یک وکیل مستقل ملک در ترکیه ، اطمینان از آرامش در کل مراحل خرید را تضمین می کند. ما فکر می کنیم یک وکیل که روابط نزدیک با فروشنده دارد به اندازه کافی درست نخواهد بود ، در اینجا ما در Turkey Expert ، تأکید ویژه ای بر استفاده از یک وکیل مستقل داریم.

 

هنگام خرید ملک در یک شرکت خارجی ، یک سوال معمول که ذهن او را به خود جلب می کند این خواهد بود؛ "آیا برای خرید ملک در ترکیه به وکیل نیاز دارم؟" در اینجا مجموعه ای از جنبه های حقوقی مهم مربوط به خرید ملک در ترکیه به همراه چگونگی راهنمایی وکیل آورده شده است که می تواند در تصمیم گیری به شما کمک کند.

 

املاک و مستغلات ترکیه در گذشته های اخیر شهرت جهانی یافته است. خارجیانی که آرزو دارند در کشوری صلح آمیز ساکن شوند که هم از اهمیت تجاری و هم طبیعت تحسین برانگیزی برخوردار باشد ، ترکیه را انتخاب می کنند. علاوه بر این ، مقررات ترکیه که به خارجی ها اجازه می دهد تابعیت ترکیه را با سرمایه گذاری بدست آورند ، دلیل اصلی دیگر علاقه خارجی ها به املاک و مستغلات ترکیه است.

 

با این حال ممکن است خارجی هایی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارند برخی از سوالات اساسی را در ذهن خود داشته باشند. یکی از این شبهات شایع که هر خریدار را متوجه خود می کند این است: آیا برای خرید ملک در ترکیه به وکیل نیاز دارم؟ در اینجا مجموعه ای از جنبه های حقوقی مهم مربوط به خرید ملک در ترکیه و همچنین نحوه راهنمایی وکیل برای شما آورده شده است.

 

Legal aspects involved in property purchase in Turkey


جنبه های حقوقی مربوط به خرید ملک در ترکیه

املاک و مستغلات در هر کشور همیشه طبق قوانین محلی کار می کنند. قبل از تصمیم گیری برای خرید ملک ، به ویژه در کشورهای خارجی ، باید آنها را به وضوح درک کنید. راهنمایی وکیل فردی در زمینه املاک به شما کمک می کند تا خرید ملک در ترکیه روندی روان داشته باشد.

 

در اینجا برخی از جنبه های قانونی مربوط به خرید ملک در ترکیه وجود دارد که همه باید بدانند:

 

قانون ثبت زمین

صرف نظر از نوع ملک - مسکونی ، تجاری ، کشاورزی یا صنعتی ، خرید ملک در ترکیه تحت قانون 2644 سال 2012 قرار دارد. این قانون به عنوان قانون ثبت زمین نیز نامیده می شود.

 

قانون املاک ترکیه

مالکیت یک ملک در ترکیه طبق محدودیت های قانونی اعمال شده در ماده 35 قانون اساسی ترکیه اعمال می شود. قوانین با توجه به تابعیت خریدار و ماهیت ملک خریداری شده متفاوت است. شما باید مطابق با قانون ترکیه ، طرح های منطقه بندی ، محدودیت های شهروندی و صلاحیت فردی خود را درک کنید.

 

کد مدنی ترکیه

ماده 633 ملاک مهمی را که یک فرد خارجی باید برای ثبت زمین و املاک در ترکیه به نام خود رعایت کند ، تعیین کرده است. جنبه ثبت بسیار مهم است ، به ویژه در مواردی که خارجی ها ملکی را در ترکیه خریداری می کنند.

 

نبود دفتر اسناد رسمی

املاک ترکیه هنگامی که نوبت به مراحل اسناد رسمی می رسد با روش دیگری کار می کنند. به طور کلی ، در بیشتر کشورهای اروپایی ، هم مالک ملک و هم خریدار احتمالی برای انتقال نام به یک دفتر اسناد رسمی مراجعه می کنند. تخصیص سند مالکیت جدید توسط یک دفتر اسناد رسمی رسیدگی می شود ، که "سند انتقال" را به خریدار رسیدگی می کند. با این کار ثبت املاک کامل می شود.

 

با این حال ، در ترکیه ، ثبت اسناد رسمی توسط یک دفتر اسناد رسمی انجام نمی شود. در عوض ، یک مقام مجاز از اداره ثبت اسناد و املاک از کل مراحل مراقبت می کند.

 

این روند مستلزم آن است که:

 

هر دو فروشنده ملک و خریدار از نظر جسمی در زمان ورود ثبت املاک حضور داشته باشند.

در صورتی که خریدار قادر به حضور فیزیکی نباشد ، در این صورت فرد مجاز قانونی می تواند از طرف آنها مراحل را به اتمام برساند ، مشروط بر اینکه مجهز به سند محضری باشند.

پس از ثبت موفقیت آمیز املاک در ثبت ، مدارک مالکیت به خریدار داده می شود ، به عبارت دیگر سند که در ترکی Tapu نامیده می شود.

 

Legal restrictions on foreigners purchasing a property in Turkey


محدودیت های قانونی در مورد خرید ملک توسط خارجی ها در ترکیه

 

به عنوان یک سرمایه گذار خارجی که قصد خرید ملک در ترکیه را دارید ، باید از محدودیت های زیر آگاه باشید:

 

به عنوان اولین قدم برای خرید ملک در ترکیه ، باید صلاحیت خود را برای همان مورد در کشور خود بررسی کنید. شما می توانید این اطلاعات را از سفارت خود یا وکیل ملکی مستقر در ترکیه بدست آورید.

سرمایه گذاران خارجی که قصد خرید املاک و مستغلات در ترکیه را دارند مشمول مقررات خاصی هستند که می توانند در سفارتخانه ها یا کنسولگری های ترکیه در کشورهای خود پیدا کنند.

علاوه بر این:

شما نمی توانید ملکی را که در اختیار ارتش یا دولت است خریداری کنید.

به عنوان یک خارجی می توانید حداکثر 600 هکتار زمین در ترکیه خریداری کنید. این رقم ممکن است با گذشت زمان تغییر کند و یک وکیل املاک نیز در همین زمینه کمک حقوقی بهتری ارائه دهد.

اگر قصد خرید زمینی در ترکیه را برای ساخت پروژه ای از خود دارید ، باید قبل از شروع ساخت ، قبل از دو سال طرح پروژه را برای تصویب ارائه دهید. وزارتخانه های ترکیه نیز همین موضوع را موشکافی می کنند ، هدف از ساخت و ساز را ارزیابی می کنند و بر این اساس اجازه خود را می دهند.

 

The necessity of a solicitor for property purchase in Turkey


ضرورت وکیل برای خرید ملک در ترکیه

در چند سال گذشته به دلایل مختلفی املاک و مستغلات ترکیه مورد توجه قرار گرفته است. ترکیه علاوه بر ارائه خانه های مسکونی مجلل و املاک تجاری مقرون به صرفه تر به نسبت کشورهای دیگر، ترکیه املاک و مستغلات خود را برای خارجی ها بسیار بیشتر کرده است.

 

اگر قصد خرید املاک و مستغلات در ترکیه را برای سرمایه گذاری یا تسویه حساب و بازنشستگی دارید ، احتمالاً معاملات املاک و مستغلات نباید برای شما جدید باشد. پس از خود می پرسید که چرا اصلاً برای خرید ملک در ترکیه به یک وکیل نیاز دارید.

در اینجا دلایل محکمی وجود دارد که چرا کارشناسان و وکلای املاک و مستغلات پیشنهاد می کنند از یک وکیل املاک ترکیه کمک بگیرید ، به خصوص اگر شما یک خارجی هستید و علاقه مند به خرید ملک در ترکیه هستید.

راحتی با کاغذ بازی

خرید ملک ترکی شامل بسیاری از مدارک است که اغلب به زبان ترکی است. اگر یک وکیل املاک انگلیسی زبان ترک را استخدام کنید ، به عنوان یک خارجی برای شما راحت است که این مراحل را طی کنید.

 

امنیت

هنگامی که قصد خرید زمینی در ترکیه را دارید و قصد دارید پروژه خود را در زمان دیگری شروع کنید ، کل مراحل ممکن است طول بکشد. در همین حال ، بسیاری از موارد می توانند از نظر جنبه های اجتماعی ، اقتصادی یا تجاری تغییر کنند. وقتی با خود وکیل حقوقی داشته باشید ، می تواند آنقدر اطمینان داشته باشد که چنین تغییراتی بر شما تأثیر نخواهد گذاشت.

در برخی موارد دیگر ، اگر در حال خرید ملکی در دست ساخت هستید ، سازنده ممکن است تحویل نهایی ملک را به تأخیر بیندازد. به عنوان یک خارجی ، ممکن است برای شما امکان پذیر نباشد که تمام مدت به ترکیه برای رسیدگی به چنین موضوعاتی سفر کنید. اگر شما یک نماینده قانونی دارید که می تواند از طرف شما امور املاک و مستغلات را اداره کند ، همه چیز روال خواهد بود.

 

فرایند مراقبت های لازم

قوانین املاک و مستغلات ترکیه موظف است خارجیانی که علاقه مند به خرید ملک هستند قبل از خرید به طور حضوری برای بازرسی از ملک حضور داشته باشند. این اصطلاح به دلیل دقت در خرید ملک ترکیه خوانده می شود. این مرحله از این جهت مهم است که در پایان این مرحله خود گزارش جامعی از ملک به خریدار احتمالی بدست می آید. این گزارش کمک می کند تا درک کنید که آیا این ملک از هرگونه مشکلات حقوقی گذشته آزاد است یا پرداخت نامشخصی را در مورد پرداخت آن انجام داده است.

 به عنوان یک خارجی ، اگر شخصاً نمی توانید چنین بازدیدهای اجباری را انجام دهید ، می توانید از وکیل املاک و مستغلات خود در ترکیه بخواهید که کمک لازم را دریافت کنند.

 

برخورد با آژانس های املاک و مستغلات

انتخاب یک مشاور املاک و مستغلات از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، به ویژه هنگامی که در خارج از کشور خرید می کنید ، جایی که محدودیت زبان دارید و از قوانین محلی آگاهی کافی ندارید. هر اشتباهی در انتخاب یک مشاور املاک می تواند ضرر ایجاد کند و می تواند روحیه شما را کمرنگ کند.

احتمال بهره برداری از آژانس های املاک و مستغلات یا ایجاد تأخیرهای ناخواسته را نمی توان منتفی دانست. اگر با خود وکیل حقوقی مطمئن داشته باشید ، می توانید با همه این جنبه ها کنار بیایید.

 

امور مالیاتی

خارجی هایی که در ترکیه خرید و مالکیت دارند ممکن است در مراحل مختلف مشمول مالیات شوند. برای مثال:

مالیات هنگام خرید ملک - که شامل هزینه های انتقال ، مالیات بر ارزش افزوده و حق تمبر است

مالیات پس از تملک دارایی - مالیات بر درآمد اجاره ، مالیات بر درآمد دیگر از منابع ترکیه

مالیات های مربوط به مالکیت املاک - مالیات بر زمین ، مالیات بر خانه ، مالیات بر زمین کشاورزی ، مالیات بر دارایی تجاری و غیره

مالیات مربوط به فروش و ارث بر اموال است - مالیات بر سود سرمایه ، مالیات بر ارث و غیره.

بنابراین ، با داشتن یک وکیل مستقل قابل اعتماد در ترکیه ، پروسه شما از خرید تا نگهداری املاک همچنان یک سفر راحت خواهد بود.

 


How else can a solicitor in Turkey be helpful


حضور یک وکیل در ترکیه در چه موارد دیگری می تواند مفید باشد؟

با وکالتنامه ای که از طرف شما تفویض شده است ، یک وکیل املاک ترکیه در هر مرحله از خرید ملک در ترکیه کمک می کند. آنها در موارد زیر کمک می کنند:

موشکافی قرارداد فروش

اسناد را از طرف خود امضا کنید

مجوزهای مربوط به ملک را بررسی کنید

در امضا و تأیید شخص ثالث کمک کنید

موانع زبانی و ارتباطات را کاهش می دهد

در نوشتن وصیت نامه و انتقال مال کمک می کند

مشاوره حقوقی عمومی را در صورت لزوم ارائه می دهد.

انتخاب وکیل مستقل املاک در ترکیه

 

اکنون که به راهنمایی کافی درباره دلیل نیاز به وکیل املاک در ترکیه آگاه شده اید ، قدم بعدی شما باید انتخاب یک وکیل ملکی منفرد باشد که ارتباطی با آژانس املاک و مستغلات شما نداشته باشد. این به چندین روش به شما کمک می کند:

 

می توانید با وکلای مختلف تماس بگیرید و از هزینه ها و خدمات ارائه شده آنها مطلع شوید.

می توانید اطمینان داشته باشید که وکیل برای منافع شما کار می کند زیرا آنها هیچ ارتباط مستقیمی با آژانس املاک ندارند.

 

شما همچنین می توانید اطلاعات اضافی جمع آوری کنید و یا از وکیل برای هرگونه کمک حقوقی شخصی دیگری که فراتر از معاملات ملکی است استفاده کنید.

 

Seek the right help when buying a property in Turkey


هنگام خرید ملک در ترکیه به دنبال راهنمای مناسب باشید

سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و داشتن یک ملک می تواند به یک رویا تبدیل شود. هنگامی که به درستی برنامه ریزی شده و با راهنمایی حرفه ای انجام شود ، معاملات املاک و مستغلات می توانند بادبان نرم و صافی برای ما باشند. به خصوص خارجی ها هنگام سرمایه گذاری در کشورهای دیگر باید با احتیاط مضاعف عمل کنند. و اینجا جایی است که مشاوره یک وکیل حرفه ای بسیار کمک می کند.

انتخاب یک وکیل مستقل ملک در ترکیه ، آرامش خاطر را در کل مراحل خرید تضمین می کند. اطلاعات ارائه شده در اینجا برای اهداف آموزشی است و هرگز نباید به عنوان جایگزینی برای راهنمایی وکیل حرفه ای در نظر گرفته شود. یک وکیل املاک و مستغلات ترکیه با تخصص حقوقی خود در کل روند خرید به شما کمک می کند تا در مسیر درست حرکت کنید.

Published on 2021-01-16
Updated on 2021-01-16