روش‌های مختلف برای اخذ پاسپورت ترکیه در سال 2021

در دهه‌های گذشته، ترکیه به یکی از محبوب ترین مکان ها برای بازدید مردم تبدیل شده است. شهرهای زیبای ترکیه ، مردم مهمان نواز ، طعم شگفت انگیز غذاها ، مناظر باشکوه و سنت های غنی آن، بسیاری از مردم جهان را به بازدید از ترکیه و حتی مهاجرت به این کشور بزرگ و زیبا جلب می کند. اما مهاجرت باید نکاتی را در نظر بگیرند تا بهترین راه را برای مهاجرت به کشور دیگری پیدا کنند. نهاجرت به ترکیه از طریق روش های مختلف امکان پذیر است و با اخذ گذرنامه ترکیه ای می توان از خدمات اجتماعی ترکیه نیز مانند شهروندان استفاده کرد. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا روش های مختلف دریافت پاسپورت ترکیه در سال 2021 را معرفی کنیم.

 

مزایای گذرنامه ترکیه

با داشتن گذرنامه ترکیه ، می توانید بدون ویزا به 148 کشور سفر کنید.

شما می توانید در مقایسه با کشورهای اروپایی از زندگی با استاندارد بالا و قیمت پایین لذت ببرید.

شما می توانید در یک کشور دوستانه بدون هیچ جنگ شدید و سختی زندگی کنید.

ترکیه دارای صنعت گردشگری غنی است و به همین دلیل فرصت های شغلی زیادی برای خارجی ها وجود دارد.

با دارا بودن گذرنامه ترکیه می توانید از برنامه های بازنشستگی بهره مند شوید.

شما می توانید در همه بانک های ترکیه و بانک های بین المللی در ترکیه حساب بانکی داشته باشید.

 

رایج ترین روش های دریافت گذرنامه ترکیه

روش های مختلفی برای دریافت گذرنامه ترکیه وجود دارد که در زیر در مورد آنها بحث خواهیم کرد:1. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

یکی از متداول ترین روش های اخذ تابعیت ترکیه خرید ملک با حداقل ارزش 250.000 دلار است. به این ترتیب می توانید به راحتی با خانواده به ترکیه مهاجرت کرده و گذرنامه ترکیه دریافت کنید. ارش املاک به دلیل رشد شهرها و علاقه مردم به مهاجرت به ترکیه هر روز در حال افزایش است. بنابراین ، علاوه بر گرفتن تابعیت ترکیه ، ارزش اموال شما پس از چند سال افزایش می یابد و بازگشت سرمایه تضمین می شود.

به خاطر داشته باشید که پس از درخواست گذرنامه تا سه سال آینده اجازه فروش ملک را ندارید. اما خبر خوب این است که هیچ محدودیتی در مورد نوع ملک وجود ندارد. به عنوان مثال ، شما می توانید یک ملک تجاری بخرید و درآمد اجاره داشته باشید ، یا می توانید دو یا چند آپارتمان با هزینه های کل 250.000 دلار خریداری کنید و سپس آنها را برای کسب درآمد اجاره کنید.

خوشبختانه کارشناسان ما با سال ها تجربه در زمینه املاک و مستغلات می توانند با توجه به بودجه و نیازهای شما ، در یافتن بهترین املاک در ترکیه به شما کمک کنند.

 

2. 5 سال کار در ترکیه

راه دیگر برای گرفتن گذرنامه ترکیه کار به مدت 5 سال در ترکیه است. برای انجام این کار ، اول از همه ، شما باید برای کار درخواست کنید و اجازه کار دریافت کنید. وقتی مجوز کار بگیرید ، بیمه خواهید داشت و می توانید به طور قانونی در ترکیه کار کنید. هر سال تابعیت موقت شما تمدید می شود تا اینکه پس از 5 سال ، شما می توانید برای گذرنامه ترکیه درخواست دهید و اقامت دائمی بگیرید.

 

3. ثبت شرکت

شما همچنین می توانید شرکت خود را در ترکیه داشته باشید. با ثبت شرکت با حداقل 50 کارمند ترک مجاز به درخواست تابعیت ترکیه خواهید بود.

 


4. سرمایه گذاری بانکی

اگر به دنبال یک روش سرمایه گذاری بدون نیاز به خرید ملک یا ایجاد شرکت هستید ، سرمایه گذاری بانکی راهی آسان برای شماست. با سرمایه گذاری با حداقل مبلغ 500.000 دلار در یکی از بانک های ترکیه می توانید به راحتی برای گذرنامه ترکیه درخواست کنید. اما تا 3 سال آینده اجازه استفاده از این پول را ندارید.

 


5. ازدواج با یک شهروند ترکیه

درست مانند سایر کشورهای جهان ، روش دیگر اخذ تابعیت یک کشور از طریق ازدواج با یک شهروند است. شما می توانید با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده و برای گذرنامه اقدام کنید. باید توجه داشته باشید که پس از 3 سال از ازدواج خود می توانید پاسپورت بگیرید و ازدواج باید واقعی باشد.

 

در این مقاله ، سعی کردیم به طور خلاصه به برخی از متداول ترین روش های دریافت گذرنامه ترکیه در سال 2021 اشاره کنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید و کارشناسان ما می توانند شما را راهنمایی کنند

Published on 1399-10-18
Updated on 1399-10-19