اخذ شهروندی ترکیه چقدر زمان می‌ برد؟ نکاتی که باید در مورد دریافت تابعیت ترکیه بدانید

اخذ شهروندی ترکیه چقدر زمان می‌ برد؟ نکاتی که باید1

در سال‌های اخیر، به دلیل شرایط مناسب زندگی، املاک با کیفیت و ارزش پاسپورت ترکیه در مقایسه با کشورهای همسایه، شاهد افزایش تقاضا برای اخذ شهروندی ترکیه توسط خارجی‌ها از جمله ایرانیان، روس‌ها و غیره بوده‌ایم. از این رو، دانستن برخی نکات در کنار اینکه چقدر طول می‌کشد تا تابعیت ترکیه را دریافت کنید، برای بسیاری حائز اهمیت است. در این مقاله با ما همراه باشید تا به برخی از سوالات شما در خصوص اخذ شهروندی ترکیه پاسخ دهیم.

 

دلیل محبوبیت پاسپورت ترکیه

ترکیه امتیازات بزرگی را به شهروندان خود ارائه می‌دهد که این امر موجب محبوبیت بیشتر آن می‌شود. علاوه بر این، طبیعت منحصر‌به‌فرد این کشور، چهار فصل بودن، فرهنگ غنی، یک زندگی باکیفیت و آرام را برای شهروندان فراهم می‌کند. برای همین است که بسیاری برای دریافت شهروندی این کشور اقدام می‌کنند. اما سوالی که برای متقاضیان پیش می‌آید این است که دریافت شهروندی ترکیه، به چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

اخذ شهروندی ترکیه چقدر زمان می‌ برد؟ نکاتی که باید2

روش‌های اخذ شهروندی ترکیه

تابعیت ترکیه را می‌توان از طریق تولد، نسبت‌ خانوادگی (فرزند زیر ۱۸ سال از طریق پدر و مادر)، ازدواج و سرمایه‌گذاری به‌دست آورد.

به‌طور کلی، خرید ملک در ترکیه، سرمایه‌گذاری، ایجاد کسب و کار (استارت‌آپ) یا ثبت شرکت فعال، ازدواج با یک شهروند ترکیه، از جمله روش‌هایی است که برای دریافت تابعیت ترکیه می‌توانید انجام دهید. پیش‌تر در مقاله‌ای به انواع روش‌ها برای اخذ پاسپورت ترکیه پرداخته‌ایم.

 توجه داشته باشید که روش خرید ملک می‌تواند بیش از یک شهروندی برای خریدار به‌همراه داشته باشد. در صورتیکه ملک خریداری شده ارزشی بالای ۴۰۰،۰۰۰ دلار داشته باشد، فرد متقاضی می‌تواند برای شهروندی مضاعف اقدام کند. به این صورت که اگر ارزش ملک در گزارش اکسپرتیز ۸۰۰ هزار دلار تخمین بخورد یک شهروندی مضاعف کامل و در صورتیکه کمتر باشد، می‌تواند به‌عنوان یکی از املاک در پرونده‌ شهروندی دوم ثبت شود. نکته قابل توجه اینجاست که همه‌ املاک این ویژگی را نداشته و باید حتما قبل از خرید از مشاور فروش این مورد را پیگیری کنید.

توجه داشته باشید که اگر اقدام به اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک کرده‌اید، مبلغ ملک خریداری شده یا باید به‌صورت نقدی پرداخت شده باشد، یا ظرف حداکثر ۶ ماه، مبلغ به خاک ترکیه وارد شود.

اخذ شهروندی ترکیه چقدر زمان می‌ برد؟ نکاتی که باید4

دریافت پاسپورت ترکیه چقدر طول می کشد؟

درخواست دریافت شهروندی ترکیه به دو صورت انجام می‌شود:

  1. درخواست در خاک ترکیه داده شود
  2. درخواست خارج از خاک ترکیه داده شود
اخذ شهروندی ترکیه چقدر زمان می‌ برد؟ نکاتی که باید3

اگر درخواست شهروندی در خاک ترکیه داده شود، باید به فرمانداری‌های شهری که فرد در آن مستقر است، فرستاده شود. درخواست‌های خارج از کشور در خصوص اخذ تابعیت ترکیه، با وکالت نامه مخصوص به نمایندگان خارجی انجام می‌شود. این یعنی، نمی‌توان درخواست را از طریق پست ارسال یا دریافت کرد.

درخواست‌های شهروندی ظرف مدت حدودا ۳ تا ۶ ماه تکمیل می‌شود که این بازه با توجه به نوع درخواست و شرایط متقاضی متفاوت خواهد بود.

ما با متخصصین مجرب خود در ترکیه اکسپرت، مراحل اخذ شهروندی شما را تا آخرین لحظه پیگیری نموده و روند را برایتان آسان‌تر می‌کنیم.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص اخذ شهروندی ترکیه، به بخش سوالات متداول مراجعه نمایید و یا با ما تماس بگیرید.

Published on 1401-08-28
Updated on 1401-08-28