جاده بغداد، خیابان همیشه زنده استانبول!

خیابان همیشه زنده، خیابان بغداد استانبول!4

تعریف شما از یک خیابان زنده چیست؟ خیابانی که همیشه روشن است؟ یا شاید هم خیابانی که پر از فروشگاه، کافه و رستوران باشد؟ البته که منظره خیابان هم در این زنده بودن نقش دارد. خانه‌ها و هتل‌های شیک چطور؟ آیا این‌ها هم در جذابیت یک خیابان نقش دارند؟ اگر روزی در استانبول به دنبال خیابانی همیشه زنده بودید، خیابان بغداد استانبول همان جایی است که به نظر همه در تمام فصول سال جذاب و تماشایی است.

خیابان همیشه زنده، خیابان بغداد استانبول!1

در کنار ساختمان‌های شیک و لوکس که در این خیابان قرار دارد، فروشگاه‌ها و مغازه‌های معروف نیز به جذابیت آن اضافه کرده است به طوری که از نظر یکی از کمپانی‌های فرانسوی، خیابان بغداد استانبول عنوان چهارمین خیابان برتر برای خرید را به خود اختصاص داده است. بیایید درباره این خیابان جذاب که در بخش آسیایی استانبول واقع شده است، کمی بیشتر بدانیم.

موقعیت مکانی جاده بغداد استانبول

جاده بغداد یا (Bağdat Caddesi) استانبول که یکی از جاذبه‌ های گردشگری ترکیه به حساب می‌آید، در منطقه کادیکوی (Kadikoy) قرار دارد و به موازات دریای مرمره امتداد می‌یابد. جاده بغداد استانبول از محله Bostanci شروع و تا Goztepe کشیده می‌شود. طول این خیابان به ۱۴ کیلومتر می‌رسد (البته برخی معتقدند طول اصلی این خیابان ۹ کیلومتر است) که پر از فروشگاه‌های برندهای معروف، رستوران‌های جذاب و کافه‌های دنج و دوست‌داشتنی است.

وجود هتل‌های پنج ستاره مجلل در این منطقه هم دلیلی بر جذب بیشتر توریست به محدوده خیابان بغداد استانبول شده است. البته بد نیست بدانید که در این محله تعداد ترک‌های اصیل نیز زیاد بوده و علت وجود خانه‌های شیک و لوکس دقیقا همین مساله‌ است.

خیابان همیشه زنده، خیابان بغداد استانبول!2

جاده بغداد از جنوب به دریای مرمره، از شمال به منطقه آتاشهیر  (Atasehir)، از شرق به مال‌تپه (Maltepe) و نهایتا از غرب به سمت اسکودار (Uskudar) راه دارد.

تاریخچه جاده بغداد ترکیه

علت نام‌گذاری بغداد بر روی یک خیابان در ترکیه شاید در نگاه اول کمی عجیب به نظر بیاید، اما تاریخچه آن به زمان عثمانی بر‌می‌گردد. هنگامی که سلطان مراد چهارم عثمانی در سال ۱۶۳۸ میلادی برای نبرد با بغداد عازم بود، از این مسیر گذشت و نهایتا نام این خیابان به بغداد معروف شد. این خیابان یکی از مسیرهای اصلی برای تبادلات نظامی، لشگرکشی‌ها، تجارت و ... بود.

خیابان همیشه زنده، خیابان بغداد استانبول!3

رفته رفته جاده بغداد استانبول به دلیل موقعیت جغرافیایی که داشت (نقطه اتصال قسطنطنیه به بخش آسیایی استانبول)، به یکی از مجلل‌ترین خیابان‌های استانبول تبدیل شد، به طوری که در دوران سلطان عبدالحمید دوم عثمانی از آن به عنوان خیابانی که مفهوم Elite (شکوه) را تجلی می‌کند، یاد می‌شد.

علت این شکوه، حضور اعضای دربار و اقدام آن‌ها برای ساخت کلبه‌های چوبی در این مسیر بود. در حال حاضر هنوز هم برخی از این کلبه‌های چوبی به چشم می‌خورد که زیبایی خیابان بغداد استانبول را دو چندان می‌کند. مسیری که در عین لوکس بودن، تاریخچه خود را حفظ کرده است.

در جاده بغداد چه می‌بینیم؟

هر آنچه از یک خیابان رویایی در ذهنتان دارید، در این خیابان قابل دیدن است. از بازارها و مغازه‌های برند و باکلاس گرفته تا کافه‌های دنج و رستوران‌های شیک. اگر چند وقت پیش که مناسبت کریسمس و سال نو بود، سری به این خیابان می‌زدید، قطعا تز‌ئینات زیبای سال نو را هم مشاهده می‌کردید. (ممکن است هنوز آثار آن باقی مانده باشد.)

خیابان بغداد استانبول حتی برای قدم زدن هم بسیار دوست‌داشتنی است. تماشای مغازه‌ها، هوای دریا، درختان بلند و سبز، شور و حال زندگی و بناهای مجلل، حتما حال هر کسی را خوب می‌کند. یکی دیگر از بناهایی که در این خیابان به چشم می‌خورد، عمارت‌های لوکسی است که ترک‌های اصیل در آن سکونت دارند، که هم شما را با سبک معماری ترکیه آشنا می‌کند و هم مردم ثروتمند ترکیه را به شما می‌شناساند.

شب‌های این خیابان هم از جنب و جوش نمی‌افتد، چرا که بارها و کلاب‌های این خیابان در سراسر شب فعالیت دارند. برای همین است که به آن خیابان همیشه زنده می‌گوییم.

اگر سری به استانبول زدید، حتما یک فنجان قهوه ترک در یکی از کافه‌های خیابان بغداد استانبول بنوشید.

خرید ملک با دسترسی سریع به جاده بغداد استانبول

اگر به دنبال خرید ملک در استانبول هستید و می‌خواهید سریع‌ترین دسترسی را به جاده بغداد استانبول داشته باشید، بهتر است محله‌های زیر را در نظر بگیرید.

  1. محله‌های Kartal و Pendik برای کسانی که به دنبال خرید ملک با قیمت مناسب در بخش آسیایی استانبول هستند.
  2. محله‌ی Atasehir برای کسانی که به دنبال خرید ملک لوکس در بخش آسیایی استانبول هستند.
  3. محله‌ی Goztepe برای کسانی که نزدیک‌ترین محله به بغداد استانبول را خواستار هستند.

ما در Turkey Expert در خدمت شما عزیزان هستیم تا بهترین املاک در استانبول را به شما معرفی کرده و علاوه بر سرمایه‌گذاری، زندگی در محیطی دلپذیر را تجربه کنید.

 

Published on 1400-10-14
Updated on 1400-11-08