بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه کدام است؟

بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک کدام2

زمانی که پای خرید ملک و سرمایه‌گذاری در کشوری دیگر پیش می‌آید، یکی از اصلی‌ترین سوالات این است که کدام شهر را برای خرید انتخاب کنیم؟ چرا که انتخاب شهر مناسب برای خرید ملک در ترکیه یک انتخاب حساس و مهم است و بخش مهمی از سرمایه زندگیتان را درگیر خواهد کرد. پاسخ این سوال که کدام شهر را انتخاب کنیم، کاملا بستگی به شرایط و اولویت‌های شما برای انتخاب ترکیه دارد. مثلا فردی که صرفا برای تعطیلات تابستانه به ترکیه سفر می‌کند، طبیعتا به دنبال تفریح و سرگرمی است. از طرفی، کسی که برای تحصیل یا کار به ترکیه مهاجرت داشته، زمان زیادی برای گشت و گذار در بخش‌های توریستی ندارد. پس انتخاب درست شهر اهمیت بالایی دارد.

پس بیایید ابتدا اولویت‌هایتان را دسته‌بندی کنیم.

 • بهترین شهر خرید ملک در ترکیه برای دانشجویان و کارجویان
 • بهترین شهر خرید ملک در ترکیه برای زندگی
 • بهترین شهر خرید ملک در ترکیه برای تفریح و سرگرمی
 • بهترین شهر خرید ملک در ترکیه برای سرمایه‌گذاری
 • بهترین شهر خرید ملک ترکیه برای همه افراد

بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه مناسب برای دانشجویان و کارجویان

ترکیه به دلیل پذیرش آسان‎تر نسبت به سایر کشورها در حوزه تحصیل و برخورداری از دانشگاه‌هایی در رتبه‌بندی خوب از نظر علمی، مقصد بسیاری از ایرانیان برای ادامه تحصیل است. از سوی دیگر، وجود موقعیت‌های شغلی مناسب با ایرانیان در این کشور و تبدیل شدن ترکیه به نوعی سکوی پرتاب برای اخذ اقامت کشورهای دیگر، بسیاری از مردم متقاضی کاریابی در ترکیه هستند یا شغل مورد نظر خود را در این کشور پیدا کرده‌اند.

در میان شهرهای بزرگ ترکیه، اکثر دانشگاه‌های برتر ترکیه در آنکارا، استانبول، ازمیر و بورسا واقع‌ شده‌اند. از این رو انتخاب این چهار شهر برای خرید ملک دانشجویی انتخاب بسیاری از افراد است. وجود دانشگاه‌های مطرحی چون:

 • دانشگاه استانبول، دانشگاه کوچ، دانشگاه سبانجی، دانشگاه مرمره و... در استانبول
 • دانشگاه آنکارا، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه حاجی تپه و... در آنکارا
 • دانشگاه ازمیر و دانشگاه دوکوز ایلول در ازمیر
 • دانشگاه تکنینک بورسا
 • و ده‌ها دانشگاه برتر دیگر در سراسر ترکیه
بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک کدام3

 دانشجویان را بیش از پیش به تحصیل در ترکیه ترغیب کرده است. از سویی چون این کشور به ایران نزدیک است، خانواده‌ها تصمیم می‌گیرند در مواردی همراه فرزندان خود مدتی را در ترکیه سپری کنند.

پس چنانچه به فکر تحصیل در ترکیه هستید، یکی از شهرهای استانبول یا ازمیر برای خرید ملک، انتخاب خوبی است. از سویی، فرصت‌های شغلی در شهرهای بزرگ راحت‌تر پیدا می‌شود، پیشنهاد می‌شود نسبت به خرید ملک در استانبول یا ازمیر اقدام نمایید.

بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه مناسب برای زندگی

یکی از علل اصلی تَرک ایران و مهاجرت به ترکیه در میان ایرانیان رسیدن به تفریحات و آزادی‌هایی است که در ایران به راحتی امکان‌پذیر نیست. از این رو اکثرا تصور می‌کنند زندگی در یک شهر توریستی بسیار مناسبشان خواهد بود. نکته اینجاست که همیشه امکاناتی که شهرهای مناسب زندگی در ترکیه هستند، شاید همیشه در شهرهای توریستی یافت نشوند.

مثلا اگر خرید ملک در بدروم را انتخاب کردید، انتظار نداشته باشید که امکانات رفاهی اجتماعی شهرهایی مثل استانبول در نزدیکی ملکتان باشد! 

بهترین شهر ترکیه برای خرید ملک کدام4

بهترین شهر برای خرید ملک در ترکیه مناسب برای تفریح و سرگرمی

اگر زمان خاصی از سال را برای تفریح و سرگرمی در ترکیه می‌گذرانید، مسلما زندگی در یک شهر پرترافیک و به دور از دریا را دوست نخواهید داشت. از این رو، گذراندن تعطیلات تابستان در آنکارا شاید انتخاب مناسبی نباشد. در مقابل، خرید ملک در آنتالیا،  کوشی آداسی، بدروم و سایر شهرهایی که ساحلی هستند، انتخاب مناسبی خواهد بود.

با این حال عده‌ی زیادی استانبول را نیز محیطی مناسب برای سرگرمی و تفریح می‌دانند، خصوصا اگر ملک خریداری شده‌شان در مناطقی مثل شیله استانبول باشد.

بهترین شهر برای خرید ملک مناسب برای سرمایه ‌گذاری

بسیاری برای افزایش سرمایه خود اقدام به خرید ملک در ترکیه می‌کنند، چرا که ترکیه یکی از رکوردداران افزایش نرخ ملک در جهان است. البته این افزایش نرخ در برخی از شهرها مثل ازمیر، استانبول یا آنکارا بیشتر ملموس است. البته در این میان ازمیر بالاترین میزان تغییرات نرخ ملک را داشته است. با این حال خرید ملک در هر یک از نواحی ذکر شده، سود خوبی را برایتان به همراه خواهد داشت. نکته قابل توجه در این خصوص این است که محله مناسبی را نیز انتخاب کنید.

tram in istanbul turkey

بهترین شهر برای خرید ملک ترکیه مناسب برای همه افراد

در میان تمام شهرهای ترکیه، خرید ملک در استانبول از همه نظر مناسب است چرا که:

 • این شهر از نظر توریستی، تاریخی و سرگرمی رتبه خوبی دارد.
 • بسیاری از دانشگاه‌های با رنکینگ جهانی ترکیه در استانبول قرار دارند.
 • فرصت‌های شغلی در استانبول بهتر است، چرا که این شهر یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین شهرهای ترکیه است و اکثر کسب و کارهای موفق ترکی در این شهر راه‌اندازی شده‌اند.
 • از آنجایی که شهر استانبول پیشرفته، گسترده، صنعتی-تاریخی و تفریحی است، زندگی با امکانات رفاهی در سطح بالا در این شهر به راحتی امکان‌پذیر است.
 • وجود محله‌های مختلف در استانبول سبب شده است که نرخ ملک در بازه‌های مختلفی باشد. بنابراین یک ملک مناسب با قدرت خرید شما حتما در استانبول پیدا خواهد شد. از این رو چه به دنبال خرید ملک ارزان در ترکیه باشید، چه خرید ملک لوکس و گران، استانبول برای شما پیشنهادهای شگفت‌انگیزی دارد.
 • زندگی در دو قاره آسیایی و اروپایی استانبول به مانند زندگی در دو شهر مختلف است. پس می‌توانید بهتر با فرهنگ‌های متفاوت زندگی در ترکیه آشنا شوید.
 • خرید ملک در استانبول یعنی دوبرابر کردن ارزش ملک در مدت زمان کوتاه. پس اگر به فکر سرمایه‌گذاری هستید، استانبول را در لیست خود قرار دهید.

البته هرکس می‌تواند دلایل خاص خود را برای انتخاب شهر مناسب زندگی در ترکیه انتخاب کند. همه چیز به این بستگی دارد که شرایط هر شهر به چه میزان با شرایط مورد نظر شما تطابق دارد. پیشنهاد می‌کنیم پیش از اقدام به خرید ملک در ترکیه با تیم تخصصی مشاورین در Turkey Expert در ارتباط باشید تا بهترین تجربه خرید را داشته باشید.

 

Published on 1400-07-27
Updated on 1400-08-06