ترکیه پروازهای خود را از سر می‌گیرد: آنچه لازم است پیش از سفر به ترکیه بدانید

ترکیه پروازهای خود را از1

در دورانی که به دلیل شیوع ویروس کرونا، تمامی سفرهای تجاری و توریستی در سراسر جهان متوفق شده بود، اکنون جهان به تدریج در حال بازگشت به حالت قبلی خود است. ترکیه ، یکی از مقاصد همیشه سبز جهانی برای گردشگری و تجارت، با اجرای  مراقبت‌های شدید و مقررات فوق العاده، خدمات مسافرتی داخلی و بین‌المللی خود را پس از یک توقف دو ماهه دوباره آغاز کرده است.

شرکت‌های هواپیمایی ترکیه اکنون با اقدامات بهداشتی و نظارت‌های ویژه بر ورود و خروج مسافران فعالیت می‌کنند. وزیر حمل و نقل و زیرساخت ترکیه، در اطلاعیه‌ای ضمن از سرگیری پروازهای بین‌المللی، اشاره کرد که سفرهای هوایی از کشورهای روسیه، هند، کویت، ایران و آفریقای جنوبی آغاز شده است.

 

پروازهای بین‌المللی و داخلی در ترکیه

کشور ترکیه در حال حاضر از طریق پروازهای داخلی و بین‌المللی خود امکانات هواپیمایی را به 204 مقصد جهانی ارائه می‌دهد.

شرکت‌های هواپیمایی ترکیه برای بلیط های رزرو شده از قبل و کنسل شده در دوران قرنطینه، یعنی از مارس 2020 تا دسامبر 2020، به مشتریان خود این امکان را داده‌اند که پرواز خود را مجددا برنامه‌ریزی کنند.

 

آیین نامه و مقررات برای مسافران بین المللی

مقامات مسافرتی بین المللی ترکیه رهنمودهای اصلی را برای سفرهای ایمن در تمام مراحل سفر هوایی تعیین کرده‌اند.

 

ورود (Check-in)

ورود آنلاین اجباری است. حداقل چمدان check-in تنها شامل لوازم ضروری و لوازم بهداشتی است. ماسک اجباری است و اکثر خدمات بدون تماس فیزیکی هستند.

 

ورود به فرودگاه

مسافران باید 3 ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه حاضر باشند تا کلیه مراحل مربوط به سفر را انجام دهند.

مسافران باید بدون استثنا از ماسک استفاده کنند. هنجارهای فاصله اجتماعی باید رعایت شوند.

شیشه‌های محافظ بین پیشخوان کارمندان و مسافران قرار داده شده اند تا از سلامتی هر دو طرف اطمینان حاصل کنند.

تحویل خودکار چمدان فراهم شده است.

 

ورود به هواپیما

مسافران باید اقدامات ایمنی را که شرکت های هواپیمایی پیشنهاد می کنند ، رعایت کنند. آنها برای جلوگیری از خطر عفونت به کیت تجهیزات ایمنی مجهز شده‌اند.

ورود به پرواز به صورت گروهی انجام می شود و به مجموعه ای از مسافران در هر زمان اجازه داده می‌شود.

تمام مسافران هنگام سوار شدن باید ماسک داشته باشند و باید کیسه‌هایی به همراه داشته باشند تا بعد از 4 ساعت ماسک استفاده شده را دور بیندازند.

 

آنبورد

پروازهای ترکیه در فواصل زمانی از پیش تعیین شده طبق هنجارهای HEPA توسط تیم های ویژه تمیز و بهداشت می شوند.

متخصصان بهداشت در آن موجود هستند.

 

پیاده شدن

روند پیاده شدن در یک روش سازمان یافته جابجایی افراد در گروه های 10 نفره با مسافت مشخص رخ می دهد و همچنین کنترل چمدان‌ها نیز انجام می‌شود. 

ترکیه پروازهای خود را از2


شروع مجدد فعالیت فرودگاه استانبول

شرکت‌های هواپیمایی ترکیه تمام اقدامات پیشگیرانه را انجام می‌دهند و به بهترین نحو مهمان نوازی، یک سفر ایمن و راحت را برای مسافران خود تضمین می‌کنند. سفر استانبول برای خارجی ها از طریق یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های جهان - فرودگاه استانبول، هم اکنون رایگان است. با این اوصاف، فرودگاه استانبول اکنون کاملاً شروع به فعالیت کرده است.

این فرودگاه که بزرگ‌ترین فرودگاه کشور است، هر ساله میلیون‌ها مسافر را برای تعطیلات در ترکیه جلب می‌کند. تا پایان سال 2019 ، تعداد مسافران در این فرودگاه به 52.578.008 رسیده بود.

سفرهای داخلی استانبول نیز فقط با اقدامات احتیاطی درست به حالت عادی برگشته است. مسافران اکنون می‌توانند از فرودگاه استانبول به کشورهای محلی راحت سفر کنند.

طبق گفته مقامات، ترکیه همچنین پروازهای خود به عراق، ازبکستان، کنیا، مصر، تونس، قرقیزستان و الجزایر را به زودی از سر خواهد گرفت. این کشور همچنین در نظر دارد تعداد پروازهای خود به کشورهای دیگر را خیلی زود افزایش دهد.

تعداد مبتلایان به Covid-19 در ترکیه از اکتبر سال 2020 حدود 34 میلیون مورد بود. این کشور یکی از کشورهایی است که بالاترین میزان بهبودی را دارد و تاکنون  280 هزار بهبودی و 8000 مورد مرگ را ثبت کرده است.

سناریوی سفر هواپیمایی‌های جهانی

کشورهای دیگر مانند ایران، هند، عربستان، ایالات متحده آمریکا، پاکستان و افغانستان نیز در حال از سرگیری امکانات سفر داخلی و بین‌المللی هستند.

 

هند

اگرچه هند پروازهای داخلی خود را از سر گرفته است، پروازهای بین المللی همچنان در انتظار هستند. اقدامات سختگیرانه ای از نظر ضد عفونی کننده و ماسک زدن برای همه مسافران داخلی صورت گرفته است. دولت داشتن نرم‌افزار Aarogya Setu را برای هشدار در مورد خطر عفونت برای هر مسافر اجباری کرده است.

 

عربستان سعودی

عربستان برای مدتی پروازهای بین المللی را متوقف کرده و اکنون با محدودیت‌های خاصی در حال انجام است. همه مسافران باید آخرین تست PCR منفی را ارائه دهند.

مسافران بین المللی لازم است فرم سلب مسئولیت بهداشت را پر کنند. یک دوره قرنطینه 2 روزه در موارد خاص ضروری است. مسافران باید برنامه محلی را روی تلفن‌های همراه خود دانلود کنند و از طریق برنامه‌ها دولت را در مورد سلامتی خود به روز کنند.

 

ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریكا نیز خدمات پروازهای بین المللی را فقط با پروازهای محدود متوقف كرده است. استفاده از ماسک و شستن مداوم دست ها دو دستورالعمل مهم هستند. مردم باید از فاصله شش فوت بین خود اطمینان حاصل کنند.

 

پاکستان

پاکستان همچنین با رعایت نکات ایمنی و اقدامات احتیاطی پروازهای بین المللی را از سر گرفته است. مسافرانی که از کشورهای گروه A سفر می کنند، نیازی به ارائه گزارش تست PCR ندارند.

با این حال، سایر مسافران ملزم به ارائه گزارش آزمایش RT-PCR هستند که بیش از 96 ساعت از زمان سفر انجام نشده باشد. امضای فرم اعلامیه سلامت بین المللی مسافر الزامی است. اطلاع از طریق برنامه‌های مشخص شده در تلفن های همراه آن‌ها، در صورت مشاهده علائم ، به دولت نیز ضروری است.

اکثر کشورهای دیگر نیز در حال ایجاد امکان پرواز بین المللی برای از سرگیری فعالیت های بین المللی خود هستند.

Published on 2020-10-07
Updated on 2020-11-16