آنچه لازم است درباره سفر به ترکیه در دوران کرونا بدانید

 

ترکیه همیشه در لیست کشورهایی قرار دارد که علاقه مندان به سفر حداقل یک بار در طول زندگی خود قصد بازدید از آنها را دارند. از شهرهای دلپذیر گرفته تا سواحل رنگارنگ و آرام ، بناهای یادبود سلطنتی که به عنوان اثبات زنده میراث و فرهنگ کشور هستند تا ساختمان های مدرن که بیانگر معماری پیشرفته ترکیه است ، بسته کاملی از تنوع و فرهنگ را ارائه می کند.با این حال ، این همه گیری کرونا گردشگری جهانی و برنامه های مسافران را نیز مختل کرد. اکنون که کشورها به تدریج فرودگاه های خود را باز می کنند و به مسافران خارجی اجازه می دهند ، محافظه کاران جهان دوباره در حال برنامه ریزی برای سفر به مقصد رویایی خود هستند.

با توجه به اینکه ترکیه اخیراً خدمات هوایی بین المللی خود را مجدداً افتتاح کرده است ، فرصتی برای تمام کسانی است که به دلایل مختلف می خواستند از ترکیه بازدید کنند. در اینجا تمام مواردی که لازم است در صورت تصمیم به سفر به ترکیه بعد از COVID بدانید، آورده شده است:

وقتی صحبت از مسافرت به هر مکانی در طی این بیماری همه گیر است ، اولین سوالی که ذهن ما را به خود جلب می کند این است که آیا کشور برای سفر ایمن است؟ و سوالات مشابه ممکن است برای هر مسافرتی که قصد سفر به ترکیه را نیز دارد ایجاد شود.

 

ترکیه یکی از امن ترین کشورها برای بازدید است. به دلیل اینکه:

مردم ترکیه مهمان نوازی فوق العاده ای نسبت به گردشگران نشان می دهند و گردشگری نیز یکی از بخش هایی است که بر اقتصاد ترکیه تأثیر می گذارد.

این کشور اکنون در حال برنامه ریزی برای بازگشایی هتل ها و محل های اقامت و ارائه امن ترین تجربه سفر به گردشگران است.

علاوه بر این ، در این فصل قرنطینه COVID ، مشهورترین مکان های گردشگری مانند استانبول ، کاپادوکیا و آنتالیا به درخشش قبلی خود بازگشته اند.

استراحتگاه ها و سواحل تحت اقدامات جدی ضدعفونی هستند در حالی که هتل ها نیز طبق مقررات وزارت بهداشت اقدامات ایمنی بهداشتی خود را افزایش داده اند.

 

برنامه صدور گواهینامه گردشگری سالم

خبر خوب دیگر که پرتویی از امید را برای مسافران نشان می دهد ، برنامه اخیر دولت آن ، یعنی برنامه صدور گواهینامه گردشگری سالم است.

 

برنامه صدور گواهینامه گردشگری سالم چیست؟

برنامه "گواهینامه گردشگری سالم" ابتکاری است که توسط وزارت گردشگری  ترکیه ، با ارائه اطلاعات شفاف و دقیق تر به گردشگران ، افزایش اعتماد مشتاقانی که می خواهند پس از قرنطینه از کشور بازدید کنند ، انجام شده است.

بر اساس این برنامه ، بیشترین مکان های مورد علاقه گردشگری ترکیه مانند سواحل ، استراحتگاه ها و بناهای تاریخی برای ایمنی گردشگران کاملاً بهداشتی شده و حداقل خطرهای سلامتی را تضمین می کند.

بر اساس برنامه آنتالیا ، بیش از 40 تبعه خارجی از جمله سفرا و روزنامه نگاران معتبر اقدامات ترکیه را تجربه کردند.

این برنامه شامل اقدامات گسترده ای است که به طور دقیق در چهار مرحله اصلی اجرا می شود ، یعنی:

·         سلامتی و ایمنی مسافر

·         بهداشت و ایمنی کارمند

·         موارد احتیاطی در تأسیسات

·         اقدامات احتیاطی از نظر حمل و نقل

طبق رهنمودهای این برنامه ، مقررات زیر کاملاً لازم است:

·         بررسی دقیق در خطوط هوایی ، حمل و نقل محلی و هتل ها برای رعایت موازین ایمنی بهداشت.

·         اطمینان از فاصله اجتماعی و بهداشت در استخرها ، سواحل ، هواپیماها و سایر مکان های توریستی در بهترین سطح ممکن طبق قوانین جدید برنامه صدور گواهینامه. دولت همچنین مسافران ایستاده در حمل و نقل عمومی را محدود کرده است زیرا رعایت قانون فاصله اجتماعی غیرممکن است.

·         نظارت بر تأسیسات عمده و جزئی مواد غذایی و آشامیدنی ، از جمله بارها و کافه ها ، آنها را تشویق می کند تا اقدامات لازم برای دریافت گواهینامه را انجام دهند.

·         همه مکان های غذایی و اقامتی مجاز باید ذکر شده و در یک پرتال جداگانه در دسترس گردشگران قرار گیرد.

 

علاوه بر این:

 

آزمایش منفی COVID فقط برای مهمانان ورودی که علائم را نشان می دهند لازم نیست. فقط افرادی که نتایج آزمایش مثبت دارند ، در بیمارستان 14 روز قرنطینه می شوند. آزمایشات با هزینه گردشگر انجام می شود.

مسافران باید نظارت بر دما را رعایت کنند و باید همیشه ماسک بزنند.

 

گردشگری سلامت در ترکیه

ترکیه مقصد جهانی برای گردشگری سلامت است. در دهه گذشته افزایش تعداد گردشگران به این کشور ده برابر بوده است. در حالی که ده هزار سال پیش 75000 خارجی برای گردشگری پزشکی از ترکیه بازدید کرده اند ، این تعداد به 7000000 نفر می رسد.

طبق انجمن گردشگری سلامت ترکیه ، ترکیه از طریق خطوط هوایی به 123 کشور دسترسی دارد و دسترسی به بسیاری از کشورها فقط 3-4 ساعت است. استانداردهای پزشکی ترکیه نیز در سطح بین المللی است و در مقایسه با بسیاری از همتایان اروپایی خدمات پزشکی ارزان قیمت با کیفیت بی نظیر را ارائه می دهد.

 

نتیجه گیری

ترکیه آماده است تا با مطمئن ترین اقدامات ممکن از مسافران خود استقبال کند. وزارت بهداشت تقریباً مجوز تأسیسات سفر ، غذا و اقامت را در برنامه صدور گواهینامه گردشگری سالم به اتمام رسانده است. لیست این شرکای مجاز در وزارت گردشگری موجود است.

Published on 2020-12-15
Updated on 2020-12-16