معرفی چند مکان دیدنی در استانبول

یکی از متنوع ترین و منحصر به فردترین شهرهای جهان استانبول است که مقداری از همه چیز شگفت انگیز را به بازدید کنندگان و ساکنان خود ارائه می دهد. فرقی نمی کند شما عاشق تاریخ هستید ، عاشق طبیعت هستید ، مشتاق ماجراجویی هستید یا معتاد به خرید هستید. شما قطعاً از استانبول لذت خواهید برد.

در زیر چند مکان فوق العاده را به شما معرفی می کنیم که بازدید از آنها در استانبول به شدت توصیه می شود.

 

فلوریا (Florya)

 


فلوریا شهری ساحلی است که در غرب استانبول واقع شده است و ساحل آن دلیل اصلی شهرت آن است. اگر در تابستان به استانبول سفر کنید ، ساحل Florya گزینه بسیار خوبی برای بازدید خواهد بود.

این بدان معنا نیست که فلوریا فقط یک استراحتگاه آفتابی و ساحلی است. در این محله کوچک می توانید تجربه خرید بی نظیری را در مرکز خرید Acqua florya تجربه کنید. این مرکز خرید یکی از مراکز معتبر استانبول محسوب می شود ، زیرا مارک های معروف بسیاری دارد.

Florya نیز مکان مناسبی برای گذراندن یک روز در کنار خانواده و بچه ها است. به عنوان مثال ، می توانید در پارک فلوریا یک پیک نیک برگزار کنید و از طبیعت زیبا ، غذاهای خوشمزه ارائه شده توسط رستوران ها و کافه ها و مناظر دیدنی از دریای مرمره لذت ببرید.

در فاصله کمی از پارک ، زمین بازی کودکان وجود دارد.

Aquarium florya همچنین مکانی خارق العاده برای گذراندن وقت گرانبها برای جستجو در گونه های مختلف دریایی است که نمایانگر چهار دریای ترکیه است ، دریای مرمره ، دریای اژه ، دریای سیاه و دریای مدیترانه.

 

محله Balat  و Fenerمحله بالات یکی از محله های سنتی استانبول است و در خانه ها ، خیابان ها ، کلیساها ، کنیسه ها و مساجد خود بی نظیر است.

بالات محله قدیمی یهودیان است ، با این وجود مساجد و کلیساهای زیادی را در این محله پیدا خواهید کرد و بیشتر ساکنان آن مسلمان هستند.

بدون ذکر محله مجاور فنر نمی توان از بالات نام برد. فنر به عنوان واتیکان یونانیان شناخته می شود زیرا میزبان Patriarchate قسطنطنیه و کلیسای مقدس استفان بلغارستان است.

 


در این دو محله ، از بازدید بناهای تاریخی و خیابان ها لذت خواهید برد و مکان هایی برای یهودیان ، مسیحیان و مسلمانان را در کنار هم در یک هماهنگی مسالمت آمیز مشاهده خواهید کرد.

فروشگاه های عتیقه فروشی ، بازارهای سنتی و کافه های زیادی در بالات و فنر وجود دارد. هر دو خانه های منحصر به فرد خود را با نماهای رنگارنگ دارند ، اما در Balat ، یک خیابان معروف به نام "خیابان Corbaci یا خیابان Merdivinli" وجود دارد. جاده بر روی یک تپه قرار دارد ، که نمای خانه های مجاور را به ویژه با رنگ های شادشان شگفت انگیز می کند.

این خیابان به علاقه مندان به عکاسی توصیه می شود.

 

The Golden horn  و  pier Lotti

 


شاخ طلایی (Golden horn) یکی از بهترین مکان ها در استانبول برای بازدید است. دارای چشم اندازهای نفس گیر و ساحلی است.

بهترین مکان برای لذت بردن از مناظر شگفت انگیز در شاخ طلایی ، تپه اسکله لوتی است که در بالای مسجد و قبرستان سلطان ایوپ واقع شده است.

با تله کابین یا قدم زدن در قبرستان می توانید به بالای تپه pier Lotti برسید.

 

تپه Camlicaکاملیکا بلندترین تپه استانبول در قسمت آناتولی و متعلق به منطقه Uskudar است.

این تپه میزبان پارک ها ، رستوران ها و بزرگترین مسجد استانبول است که اخیراً افتتاح شده است.

از بالای تپه ، منظره ای پانوراما از تنگه بسفر و تقریباً قسمت عظیمی از شهر شگفت انگیز استانبول خواهید داشت.

 

ساحل آناتولی دریای مرمره

 


اگرچه استانبول به سواحل دریایی باور نکردنی اش مشهور است ، اما طرف آناتولی دارای سواحل بی نظیری در این شهر است.

با شروع از Bostanci تا Pendik ، از مناظر خارق العاده دریای مرمره و جزایر پرنسس لذت خواهید برد. بسیاری از رستوران های ماهی در این قسمت وجود دارد که می توانید هنگام تماشای منظره باشکوه غروب خورشید از دریا ، از وعده غذایی خود لذت ببرید.

همچنین ، پارک ها ، کافه ها ، مناطق پیک نیک ، پیاده روی ، پیست دوچرخه در کنار ساحل وجود دارد.

 

این ها تنها چند گنجینه استانبول بودند که هر روز ساکنان و بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کنند. ساکن این مکان جذاب باشید و آپارتمان خود را در استانبول از ما بخرید.

Published on 2021-01-23
Updated on 2021-01-23