تجارت در ترکیه به چه صورت است؟

starting your own business in2

 

اصول ترکیه بر اساس اصل برابری و اقتصاد باز استوار است که به سرمایه گذاران بین المللی اجازه می دهد از حقوق مشابه سرمایه گذاران محلی در ترکیه برخوردار شوند. شرایط و ضوابط تشکیل شرکت در ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی یکسان است. سرمایه گذاران خارجی می توانند انواع شرکت هایی را که سرمایه گذاران محلی نیز می توانند تأسیس کنند ، راه اندازی کنند.


starting your own business in1


در زیر لیستی از انواع شرکت ها در ترکیه آورده شده است:

·         شرکت یک نفره

·         شرکت محدود

·         شرکت سهامی

·         شرکت تعاونی

·         شرکت جمعی

·         شرکت ساده اسپانسرشیپ

·         مشارکت محدود


starting your own business in3


اگرچه راه اندازی شرکت یک نفره سریع تر است و حسابداری ارزان تر است ، اما براساس اتاق بازرگانی در ترکیه ، شرکت محدود بیشترین انتخاب را دارد. دلیل این امر این است که ، با شرکت One-Man ، به سرعت مالیات های بسیار بالایی را پرداخت می کنید. مالیات یک شرکت یک نفره بسته به بازده سالانه شما بین 20٪ - 35٪ است. برای شرکت های محدود ، این مقدار 22٪ ثابت است. برای شرکت تک نفره هیچ سرمایه اولیه لازم نیست. برای ثبت شرکت Limited در ترکیه ، شما به یک سرمایه اولیه 10.000 TL نیاز دارید.

 

ثبت هر کدام از انواع انتخاب شده به ثبت کاغذی زیادی نیاز دارد. برای این مدارک ، معمولاً یک حسابدار استخدام می شود و حضور سرمایه گذار فقط برای امضای مستندات لازم است.

 

starting your own business in4


به عنوان یک مرور کلی ، مراحل زیر لازم است:

اولین قدم برای هر یک از شرکای شرکت غیر ترک ، دریافت شماره مالیات محلی است. پس از آن ، لازم است عنوان شرکت ، زمینه (های) کار ، مدیر ، سرمایه و سهام (در صورت وجود) ، محل استقرار شرکت ، تعریف شود. این اسناد محضری شده و به اتاق بازرگانی ارائه می شود که شرکت در آن فعالیت خواهد کرد. پس از اتمام ثبت نام در اتاق بازرگانی ، این شرکت می تواند به عنوان یک شخص حقوقی عمل کند. بعلاوه ، بسته به نیاز سرمایه گذار ، بخشنامه های امضا را می توان ثبت کرد و می توان پلاک های مالیاتی را بدست آورد. اگر مایل به تاسیس شرکتی در ترکیه هستید و در این زمینه به کمک نیاز دارید می توانید با ما تماس بگیرید. ما در بسیاری از شهرها شبکه گسترده ای از وکلای حقوقی و حسابدار انگلیسی زبان داریم.

Published on 2020-12-03
Updated on 2020-12-03