روش پرداخت مالیات بر ملک در ترکیه

how to pay property taxes1

خریدار ملک ترکی، از سال بعد از مالکیت خود مشمول پرداخت مالیات بر دارایی (با دریافت تاپو- Tapu) خواهد بود. این مالیات‌ می‌تواند به صورت حضوری در شورای مربوطه یا به صورت آنلاین در دو قسط مجزا پرداخت شود. هزینه‌های سال قبل نیز باید توسط فروشنده (مالک قبلی) ملک قبل از انتقال مالکیت، پرداخت شده باشد.

how to pay property taxes2

شورا به صورت سالانه مبلغ مالیات را محاسبه می‌کند. بسته به نوع ملک، ارزش ثبت شده و موقعیت مکانی آن، مبلغ مالیات ممکن است متغیر باشد. این جزئیات، بخشی از اظهارنامه مالیاتی (Emlak Beyani) است که خریداران جدید هر ملک باید در تقویم مالیاتی همان سال ارائه کند.

how to pay property taxes3

چنانچه تغییری در ملک، مالکیت یا کاربری آن در سال‌های آتی لحاظ نشود، نیازی به تکرار اظهارنامه مالیاتی وجود ندارد. نسبت سالانه مالیات بر دارایی در جدول زیر قابل مشاهده است:

 

خارج از شهرهای بزرگ

داخل شهرهای بزرگ

ساختمان‌های متفرقه

0.2%

0.4%

املاک مسکونی

0.1%

0.2%

زمین‌های غیر ساختمان

0.1%

0.2%

زمین‌های ساختمانی

0.3%

0.6%

 

برای مثال صاحب یک آپارتمان مسکونی در استانبول (که شهر بزرگ است) با ارزش ثبت شده 500.000 لیر ترکیه باید 0.2% مالیات بر ارزش ملک پرداخت کند مقدار 1000 لیر ترکیه در سال خواهد بود.

how to pay property taxes4

به عنوان بخشی از خدمات پس از فروش، ما به مشتریان خود در روند اظهارنامه مالیاتی برای منازل خود در ترکیه کمک خواهیم کرد. ما می‌توانیم از طرف آن‌ها، مالیات سالانه املاک را پیگیری کنیم.

Published on 1400-06-30
Updated on 1400-07-10