تغییر در قانون مالکان خارجی زمین‌ در ترکیه

آیا مالک هستید یا قصد خرید زمین در ترکیه را دارید؟ لطفاً به خواندن ادامه دهید زیرا این امر می تواند بسیار مهم باشد.

اسناد مالکیت این نوع املاک دارای قاب آبی است.

اداره کل ثبت اسناد و املاک و مستغلات (Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü) مقررات مربوط به مالکان خارجی یا شرکت‌های خارجی صاحب زمین ساختمانی یا زمین های کشاورزی در ترکیه را در وب سایت خود www.tkgm.gov.tr ​​به شرح زیر توضیح می دهد:

 

مطابق با ماده 35 قانون ثبت زمین شماره 2644 ، اصلاح شده با قانون شماره 6302 ، که از 18 مه 2012 به اجرا درآمد ، شرط متقابل برای خارجیانی که مایل به خرید ملک در ترکیه هستند لغو می شود. اطلاعات مربوط به کشورهایی که شهروندان آن‌ها می‌توانند املاک و دارایی در ترکیه خریداری کنند می توان از سفارتخانه ها / کنسولگری های ترکیه در خارج از کشور و اداره کل ثبت زمین و کاداستر تهیه کرد. افراد با ملیت خارجی می توانند در محدودیت های قانونی هر نوع ملک (خانه ، محل کسب و کار ، زمین و زمین) را خریداری کنند. افرادی با ملیت خارجی که ملکی را بدون ساخت و ساز خریداری می کنند (زمین ، مزرعه) باید پروژه ای را که در مدت دو سال در این ملک احداث می کنند، ارسال کنند.

 

توجه: چه اتفاقی می افتد اگر شرکت خارجی یا فرد خارجی پروژه را ظرف 2 سال ارسال نکند یا در این مدت ساخت شروع نشده باشد؟ یک پروژه باید ظرف 2 سال در وزارت مربوطه ثبت شود. در غیر این صورت از مالک خواسته می شود که ظرف یک سال زمین را بفروشد و اگر مالک خود ملک را نفروشد ، از طریق مزایده عمومی فروخته می شود و پس از کسر کلیه هزینه ها و هزینه ها، مالک مسترد می شود.

Published on 2020-10-12
Updated on 2020-11-25