Karakoy، مکان روبرو شدن مدرنیته با دوران باستان در استانبول

جاذبه‌های گردشگری Karakoy استانبول

Karaköy خوش آب و هواترین، آرام‌ترین، قدیمی‌ترین بخش‌های شهر و یکی از مهمترین مراکز حمل و نقل با خیابانهای شهری پوشیده از هنر و تاریخ معاصر و از زمان بیزانس تاکنون یکی از نقاط تجاری و بندری برجسته بوده است. کافه‌های دنج و زیبا، فروشگاه‌های رنگارنگ، فروشگاه‌های متنوع، بارهای همیشه پر، رستوران‌های دارای غذاهای جذاب، میخانه‌ها و زندگی شبانه آن را به یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف در این منطقه تبدیل کرده است. علاوه بر این، کاراکوی فضایی از چند فرهنگی استانبول را نشان می‌دهد.

 


با زندگی و گشت‌وگذار در کاراکوی هرگز خسته نخواهید شد. می‌توانید از کاخ کاراکوی یا مسجد زیرزمینی (yeralti) دیدن کنید. می‌توانید مدتی را در حمام ترکی Kilic Ali Pasa Hamami بگذرانید، یک روز را در برج شکوهمند Galata به طول 67 متر و یا وقت خود را در اولین و تنها موزه خصوصی ترکیه که به هنر معاصر اختصاص داده شده است، موزه هنر مدرن استانبول بگذرانید.

 


شما همچنین می‌توانید در Cité Française غذای عالی میل کنید و در خیابانهایی كه ساختمان‌های دوره عثمانی با زیبایی مدرن با معماری مدرن درآمیخته است قدم بزنید. Tophane-i-Amire  یکی از بهترین سبک‌های معماری عثمانی را در همین نزدیکی منعکس می‌کند. اگر خیابان‌ها و سرگرمی‌های شلوغ را دوست دارید، میدان تکسیم در همین نزدیکی است. در نیمه راه خیابان Istiklal، نزدیک لیسه Galatasaray هستید. در انتهای خیابان لژ معروف Galata Mevlevihanesi قرار دارد.

 


اگر تجربه زندگی در جزیره را انتخاب کنید، هر روز قایق‌های فری تردد می‌کنند و می‌توانید از Karakoy به Kadikoy یا Uskudar و حتی جزایر پرینس و غیره دسترسی پیدا کنید. پل گالاتا  Karakoyرا به Eminonu و خیابان Voyvoda را به Sishane متصل می‌کند. علاوه بر این، funicular زیرزمینی ، معروف به Tünel، بین Karaköy و Taksim Square (خیابان Istiklal) جریان دارد.

 


Karakoy دروازه‌ای برای کشف بیشتر سبک زندگی و مکان‌های دیدنی استانبول است!

 

هنگامی که در اطراف بندر کاراکوی هستید، به این معنی است که در نزدیکی پل Galata هستید. اگر می‌خواهید سایر نکات مهم فرهنگی شهر و سبک زندگی مردم محلی را کشف کنید، قدم زدن روی پل شروع خوبی است. شما می‌توانید تعداد زیادی ماهیگیر را ببینید که مشغول ماهیگیری هستند. اگر پیاده‌روی خود را ادامه دهید، با مکان‌هایی برای خوردن ساندویچ ماهی روبرو می‌شوید.

 


رسیدن به انتهای پل شما را به Eminonu و بازار مصر (بازار ادویه جات و ترشی جات) می‌رساند. با پیاده‌روی بیشتر به کاخ توپکاپی می‌رسید، از آنجا می‌توانید با پای پیاده یا با تراموا به سلطان احمد بروید. ایاصوفیه، مسجد آبی و مخزن زیرزمینی از آثار قابل توجه شهر قدیمی است.

Published on 2021-07-03
Updated on 2021-07-04