مدارس بین المللی در استانبول

مهاجرت به یک کشور جدید، بدون شک تصمیم گیری دشوار و گامی سخت برای هرکسی است. بسیاری از موارد لازم است که در کنار مراحل برنامه ریزی شده باید موردنظر داشته باشید.

جابجایی و تغییر محل زندگی برای خانواده های دارای بزرگسال یا یک فرد ساده تر ممکن است ، اما برای خانواده های دارای فرزند کوچک و بچه ها دشوارتر است.

بنابراین بسیاری از خارجی ها به فکر عزیمت به ترکیه و خرید یک آپارتمان جدید در استانبول هستند. با این حال ، آنها نمی توانند تصمیم بگیرند که در کجا مستقر شوند. چه چیزی برای بچه های آنها بهتر خواهد بود و کدام مناطق بهترین مدارس را دارند. به عنوان یک خارجی ، مطمئناً شما یک مدرسه بین المللی را ترجیح می دهید که انگلیسی و زبان مادری بچه های شما را آموزش دهد.

هنوز هم ، استانبول شماره یک و بهترین گزینه در مدارس بین المللی است زیرا انواع مختلفی از مدارس در آن وجود دارد. مدارس بین المللی برای دانشجویان انگلیسی ، عربی ، آلمانی ، فرانسوی و ایتالیایی زبان وجود دارد.

 

در اینجا ، ما به برخی از مدارس بین المللی موجود در استانبول می پردازیم و اطلاعات مختصری در مورد آن ارائه خواهیم داد تا به شما کمک کنند تا تصمیم خود را بگیرید و انتخاب کنید که کدام منطقه مناسب شماست و بهترین مکان برای استقرار و خرید ملک است.

1. مدرسه بین المللی AL Fayez

این مدرسه خصوصی در سال 2015 افتتاح شد و به عنوان اولین مدرسه عربی که توسط وزارت ترکیه در استانبول تأیید شده تاسیس شده است. مدرسه بین المللی Al Fayez یا Kazanim دارای شعبه هایی در Bagcilar ، Kartal ، Beylikduzu و Behcesehir است.

کلاس های مدرسه: کودکستان ، دبستان ، راهنمایی و دبیرستان.

رده سنی: 3-18 سال.

برنامه درسی / زبان: برنامه کمبریج ، انگلیسی انگلیسی و عربی.

 

2. مدارس خصوصی AL Kev

AL Kev یک مدرسه خصوصی آلمانی است و در Alkent، Buyukcekmce واقع شده است.

کلاس مدرسه: کودکستان ، دبستان ، راهنمایی و دبیرستان.

سن: 3-18 سال

برنامه درسی / زبان: برنامه IB ، آلمانی ، ترکی و انگلیسی.

 

3. مدرسه بین المللی جاسمین

مدرسه بین المللی جاسمین یک مدرسه خصوصی فلسطینی است که توسط Edexcel  و وزارت آموزش ملی در ترکیه معتبر شناخته شده است. این مدرسه در Bagcilar واقع شده است.

پایه های مدرسه: مهد کودک ، ابتدایی ، راهنمایی ، دبیرستان و J +.

درجه J + یک سطح پیشرفته است و به گونه ای طراحی شده است که آمادگی لازم برای زندگی در دانشگاه است.

سن: 03-18

برنامه درسی / زبان: برنامه Edexcel برای برنامه انگلیسی / فلسطینی برای زبان عربی و ترکی.

 

4. Lycée Francais Pierre Loti

Lycee Francais Pierre Loti یک مدرسه خصوصی فرانسه است که بخشی از AEFE ، آژانس آموزش فرانسه در خارج از کشور است. توسط وزارت آموزش ملی در ترکیه معتبر است.

این مدرسه در Beyoglu و Tarabyaواقع شده است.

پایه های مدرسه: مهد کودک ، ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان.

سن: 03-18 سال.

برنامه درسی / زبان: برنامه درسی فرانسه / فرانسه ، انگلیسی ، ترکی ، و در برخی از سطوح اسپانیایی و آلمانی موجود است.

 

5. Liceo Italiano

Liceo Italiano یک مدرسه خصوصی ایتالیایی در Beyoglu است که هدف آن ترویج فرهنگ ایتالیایی و اروپایی برای دانش آموزانشان به عنوان بخشی از روند آموزشی آنها است. این مدرسه یکی از قدیمی ترین مدارس خصوصی استانبول است که قدمت آن به سال 1888 باز می گردد.

کلاس مدرسه: راهنمایی و دبیرستان.

دامنه سنی: 14-18 سال

برنامه درسی / زبان: برنامه درسی ایتالیایی / ایتالیایی و ترکی.

 

6. مدرسه بین المللی احسان.

مدرسه بین المللی احسان یک مدرسه خصوصی است که از وزارت آموزش و پرورش در ایالات متحده آمریکا ، کالیفرنیا اعتبار سنجی دریافت کرده است. این مدرسه در Esenyurt واقع شده است.

کلاس مدرسه: مهد کودک ، دبستان ، راهنمایی و دبیرستان.

سن: 03-18 سال

برنامه درسی: برنامه درسی آمریکا / انگلیسی ، عربی و ترکی.

 

7. Deutsche Schule Istanbul-DSI

این مدرسه یک مدرسه آلمانی در استانبول است و همچنین یکی از قدیمی ترین مدارس خارجی در این شهر است. این مدرسه توسط آموزش و پرورش ملی در ترکیه معتبر است. این شهر در Beyoglu واقع شده است.

کلاس مدرسه: دبیرستان.

سن: 15-18 سال.

برنامه درسی / زبان: برنامه درسی آلمانی / آلمانی ، انگلیسی و ترکی. زبان فرانسه انتخابی است.

 

8. مدارس بین المللی الجزاری

مدرسه الجزاری یک مدرسه خصوصی در استانبول است که هم از وزارت آموزش ملی در ترکیه و هم در بخش های آموزش در ایالت کالیفرنیا ، ایالات متحده معتبر است. این مدرسه دو شعبه دارد ، یکی در Atakent ، Kucukcekmce ، و یکی دیگر از آنها Eyup ، Fatih است.

کلاس مدرسه: کودکستان ، دبستان ، راهنمایی و دبیرستان.

سن: 03-18 سال.

برنامه درسی / زبان ها: برنامه درسی آمریکا / انگلیسی ، عربی و ترکی.

 

علاوه بر این مدارس بین المللی خصوصی ، بسیاری از مدارس در استانبول انگلیسی تدریس می کنند و دارای برنامه درسی آمریکایی یا انگلیسی هستند ، مانند مدرسه بین المللی استانبول در Uskudar ، Elit Academy در Esenyurt ، آکادمی آمریکایی Uskudar در Uskudar ، مدرسه بین المللی MEF در بشیکتاش و مدرسه بین المللی Bright ، Beylikduzu .

استانبول در حال تبدیل شدن به یک جامعه چند ملیتی است و یافتن یک موسسه آموزشی با یک برنامه درسی بین المللی که یک زبان خارجی را آموزش دهد کار سختی نیست.

Published on 2020-12-13
Updated on 2020-12-14