افتتاح حساب در بانک ‌های ترکیه با پاسپورت ایرانی و بدون نیاز به اقامت

افتتاح حساب در بانک ‌های ترکیه با پاسپورت ایرانی و2

عصر عصر تکنولوژی است و امروزه کمتر کسی پول نقد همراه خود دارد. به همین دلیل، یکی از اولین اقداماتی که بلافاصله پس از ورود به هر کشوری باید در نظر داشته باشید، افتتاح حساب بانکی است تا سرمایه‌تان در جایی امن نگهداری شود. از آن‌جایی که ترکیه به یکی از پرطرفداترین مقاصد مهاجرتی، توریستی، تحصیلی و کاری برای ایرانیان تبدیل شده است، افتتاح حساب در بانک‌ های ترکیه از مهم‌ترین اقداماتی است که پس از ورود به ترکیه باید در نظر بگیرید.

تا پیش از وضع تحریمات جدید برای ایران و نبودن ایران در لیست سیاه پولشویی (FATF)، بازکردن حساب بانکی در ترکیه و کشورهای همسایه دیگر، کار سختی نبود. اما با وضع قوانین جدید، سختگیری‌ها در این روند بیشتر شد تا حدی که بسیاری از بانک‌ها ارائه خدمات خود به ایرانیان بدون ویزا را قطع کردند.

افتتاح حساب در بانک ‌های ترکیه با پاسپورت ایرانی و2

سوالی که بسیاری برایشان پیش ‌می‌آید این است که چطور قبل از دریافت شهروندی یا ویزای مربوطه در ترکیه، اقدام به افتتاح حساب کنیم؟ اصلا آیا امکان دارد با پاسپورت ایرانی در ترکیه حساب بانکی داشت؟ در این مقاله علاوه بر بررسی و پاسخ‌دهی به این دو سوال، به نکات مهمی درباره روند افتتاح حساب بانکی در ترکیه و روش‌های ساده و بدون دردسر آن خواهیم پرداخت.

آیا می‌توان بدون اقامت و با پاسپورت ایرانی در ترکیه حساب بانکی افتتاح کرد؟

بله، این اقدام از طریق یکی از بانک‌های ترکیه امکان پذیر است. البته مسیر ممکن است کمی خسته‌کننده باشد اما غیرممکن نیست. نکته قابل توجه اینجاست که افتتاح حساب باید به صورت حضوری باشد. بنابراین اقدام به افتتاح حساب بانکی در ترکیه از طریق اینترنت بانک و همراه بانک‌های موجود، برای توابع ایران، غیرممکن است.

یکی از بانک‌های معتبر و با خدمات گسترده در ترکیه، زراعت بانک ترکیه است که می‌توان آن را بهترین و تنها بانک برای افتتاح حساب با پاسپورت ایرانی در ترکیه دانست.

افتتاح حساب در بانک ‌های ترکیه با پاسپورت ایرانی و3

درباره زراعت بانک

زراعت بانک ترکیه یکی از قدیمی‎ترین و معتبرترین بانک‌های ترکیه است که در حال حاضر تنها بانکی است که به ایرانیان بدون داشتن ویزا و با پاسپورت ایرانی خدمات مالی ارائه می‌دهد. این بانک که از سال 1863 تاسیس شده، دارای شعب متعددی در سراسر ترکیه است؛ بسیاری برای کلاهبرداری هم که شده، ادعا می‌کنند این بانک در تهران نیز شعبه فعال دارد! در حالی که اصلا چنین چیزی صحت ندارد.

 • زراعت بانک سود 9 درصدی برای حساب‌های لیری و 1 درصدی برای حساب‌های دلاری دارد
 • تنها بانک ارائه دهنده خدمات بانکی به ایرانیان بدون نیاز به ویزا، زراعت بانک ترکیه است
 • برای افتتاح حساب در این بانک نیازی به داشتن سرمایه اولیه ندارید
 • افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه با پاسپورت ایرانی در کمتر از 1 روز کاری امکان پذیر است

لازم به ذکر است که بانک‌های ترکیه، از جمله زراعت بانک، در روزهای دوشنبه الی جمعه از ساعت 8:30 صبح تا 12 ظهر و بعد از 1.5 ساعت استراحت کارمندان، مجددا از ساعت 1:30 ظهر تا 5:00 بعد از ظهر فعالیت دارند. البته روزهای شنبه و یکشنبه نیز در برخی از شهرهای شلوغ مثل آنکارا و استانبول، برخی از شعب بانک‌ها فعالیت دارند.

افتتاح حساب در بانک ‌های ترکیه با پاسپورت ایرانی و4

مزایای افتتاح حساب بانکی در ترکیه

 1. استفاده از خدمات مالی بین‌الملل بدون واسطه
 2. امکان اتصال ویزاکارت یا مسترکارت به حساب بانکی
 3. بهره‌گیری از خدمات اینترنت بانک و همراه بانک در داخل و خارج از ترکیه
 4. امن بودن محل نگهداری سرمایه
 5. آسان شدن روند پرداخت قبوض مختلف ترکیه
 6. عدم نیاز به سرمایه اولیه
 7. امکان تبادلات بین بانکی از طریق دستگاه‌های خود پرداز
 8. دریافت کارت بانکی
افتتاح حساب در بانک ‌های ترکیه با پاسپورت ایرانی و7

مدارک مورد نیاز و مراحل افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه با پاسپورت ایرانی

اولین قدم برای افتتاح حساب بانکی در ترکیه اخذ کد مالیاتی است. در واقع بدون داشتن کد مالیاتی، امکان افتتاح حساب وجود ندارد. در مرحله بعدی داشتن یک سیم کارت فعال ترکی از الزامات افتتاح حساب با پاسپورت ایرانی در بانک‌های ترکیه است. البته مهم‌ترین بخش افتتاح حساب بانکی، داشتن پاسپورت معتبر ایرانی است. پاسپورت شما در هنگام افتتاح حساب باید معتبر بوده (حدودا 6 ماه از تاریخ انقضای آن باقی مانده باشد) تا مراحل افتتاح حساب به درستی پیگیری شود.

برای افتتاح حساب در زراعت بانک ترکیه کافیست به یکی از شعب آن در سراسر جمهوری ترکیه مراجعه کنید تا کارمندان بانک راهنماییتان کنند.

البته باید گفت، پشت سر گذاشتن همه این مراحل شاید برای کسانی که تجربه زندگی در ترکیه نداشتند یا فرصت کافی برای افتتاح حساب ندارند، خوشایند نباشد. برای همین ما در Turkey Expert یک پیشنهاد بهتر برایتان داریم.

چنانچه برای خرید ملک در ترکیه نیاز به افتتاح حساب بانکی قبل از دریافت اقامت خود دارید، کافیست پس از پرداخت بیعانه ملک مورد نظر، این درخواست خود را با ما مطرح کنید. تیم Turkey Expert ابتدا کد مالیاتی شما را دریافت کرده و سپس به صورت رایگان نسبت به افتتاح حساب با پاسپورت ایرانی شما در بانک زراعت ترکیه اقدام می‌کند.

افتتاح حساب در بانک ‌های ترکیه با پاسپورت ایرانی و6

در این صورت، قبل از دریافت اقامت یا شهروندی ترکیه، بدون دردسر، اشتباه و هزینه اضافه و در سریع‎ترین زمان ممکن حساب بانکی شما آماده خواهد بود.

 

 

Published on 2021-09-21
Updated on 2021-09-26