Kocaeli Izmit، مقصدی جایگزین در نزدیکی استانبول

kocaeli izmit an alternative location near istanbul2

 

شهر Kocaeli (ایزمیت) یك شهر زیبا در حال توسعه در همسایگی استانبول، بورسا، یالووا و ساكاریا است. Kocaeli  در منطقه‌‌ای با شبكه‌های صنعتی و تجاری قوی قرار دارد. این منطقه همیشه یکی از مهم‌ترین دروازه‌های تاریخ بوده است که به لطف بندرهایش در امتداد ساحل خلیج، اروپا را با خاورمیانه و آسیا متصل می کند. امروزه با داشتن 34 بندر و مجاورت با دریای باشکوه سیاه و مرمره، یکی از پربازدیدترین شهرها با محورهای مهم حمل و نقل و موقعیت های استراتژیک برای مسیرهای ملی و بین قاره‌ای است.

 

کوچائلی با نزدیک به 1.8 میلیون نفر جمعیت سالانه از هزاران بازدید کننده استقبال می‌کند، که به تقاضای شدید مسکن و جستجوی آپارتمان منجر می‌شود. دانشجویان و کارکنان دانشگاه به لطف Kocaeli و دانشگاه فنی Gebze به آپارتمان‌های Kocaeli نیز احتیاج دارند.

 

کوچائلی مکانی تفریحی و احاطه شده توسط طبیعت نزدیک استانبول است. بسیاری از استانبولی‌ها Kocaeli را برای فرار از شلوغی‌های شهر برای آخر هفته انتخاب می‌کنند. با توجه به این که از طریق جاده ، دریا ، راه آهن و هوا به راحتی قابل دسترسی است، پتانسیل آن برای تبدیل شدن به یک شهر گردشگری  بیشتر کرده و Kocaeli را به یک مقصد تعطیلات در دوره‌های اوج فصل تبدیل می‌کند. با رونق بخشیدن به مشاغل صنعتی و تجاری، مکان‌های دیدنی زیادی در Kocaeli وجود دارد.

 

Kocaeli ، به راحتی از استانبول قابل دسترسی است و توجه خریداران ملک را به خود جلب می‌کند.

 

kocaeli izmit an alternative location near istanbul1


مکان‌های دیدنی Kocaeli

صرف نظر از توسعه صنعتی، Kocaeli طبیعت بکر و زیبایی‌های بسیاری دارد که ارزش گشت‌وگذار در آنها را دارد. به عنوان مثال کوه‌های باشکوه Kartepe با ارتفاع 1.6 کیلومتر را به تنهایی در نظر بگیرید. مرکز اسکی Kartepe با داشتن برف و امکانات مدرن اسکی، یکی از مناطق درجه یک برای استقبال از زمستان است. با افزایش گردشگری زمستانی، کارتپه همیشه بهترین مقصد برای مردم است.

 

اگر پیاده روی را انتخاب می‌کنید، شاید بخواهید از Masukiye یا Menekse Highland شروع کنید! پس کفش ورزشی خود را برای پیاده روی بپوشید. مطمئناً در طول مسیر شاهد زیستگاه مسحورکننده گیاهان مختلف، حیوانات وحشی مانند گوزن، خرس، خرگوش و طبیعت بکر خواهید بود. با جذب کوهنوردان از سراسر کشور و سراسر جهان، به احتمال زیاد با سایر کوهنوردان سر راه خود برخورد خواهید کرد. هنگام عبور از دشت‌های با شکوه، دریاچه‌ها، آبشارهای باشکوه و جویبارها، مدتی توقف کنید و از آرامش لذت ببرید. اگر می‌خواهید کمی مسیر خود را تغییر دهید، شروع پیاده روی خود از دریاچه Sapanca به سمت Kocaeli عالی خواهد بود!


kocaeli izmit an alternative location near istanbul3


Bagirganli، منطقه‌ای عظیم که دریا و فضای سبز به خوبی با هم ترکیب شده‌اند، یک گوهر پنهان و یکی از عجایب ساحل دریای سیاه است که به دلیل صخره‌هایش که در طول هزاران سال توسط امواج و باد تغییر شکل داده‌اند، مشهور است. Bagirganli محله‌ای از کاندیرا است و تنها دو ساعت با استانبول فاصله دارد. کاندیرا با دریای پاک، سواحل تمیز و جنگل‌های کاج مکانی دوست داشتنی است. اگر کمی بیشتر راه بروید، با جنگل‌های باشکوهی روبرو خواهید شد که مناطقی را برای اردوگاه و پیک نیک ایجاد کرده‌اند.

 

اگر می‌خواهید سواحل ناشناخته و بسیار چشم نوازی را ببینید، ساحل Kandira Cebeci را به شما پیشنهاد می‌کنیم. می‌توانید در تاریخ قدم بزنید و از ساحل Cebeci که ترکیبی از طبیعت و طبیعت گردی را ارائه می‌دهد، در جزیره زرق و برق Kefken گشت بزنید. با جذب تعداد زیادی بازدید کننده ، بقایای یک فانوس دریایی، دیوارهای قلعه و مخزن در این جزیره زیبا را مشاهده خواهید کرد. Kocaeli همانطور که برای دریا و سواحل زلالش مشهور است، دارای خلیج‌های طبیعی و دریای کم عمق مانند شهر کرپه است.

 

برای کاوش در برخی از مناظر غیرمعمول و خیره کننده، می‌توانید در امتداد ساحل بی پایان خلیج ایزمیت قدم بزنید و گونه‌های پرندگان را مشاهده کنید. این یک نقطه سفر عالی است. می‌توانید نگاهی اجمالی به چشم اندازهای زیبا و منظره باشکوه جریان ریوا با طول 71 کیلومتر داشته باشید که از دهکده Tepecik هیجان انگیز ناشی می‌شود. پیاده روی یک فعالیت تابستانی محبوب در این منطقه است.

 

kocaeli izmit an alternative location near istanbul4


قلعه Eskihisar ، در منطقه Gebze در Kocaeli ، منظره‌ای تاریخی از دوره بیزانس تا به امروز با یک منظره بسیار زیبا از دریا ارائه می‌دهد. تاریخ را کاوش کنید و از موزه باستان شناسی و مردم نگاری بازدید کنید که آثار مربوط به دوره‌های پارینه سنگی، Hellenistic، رومی ، بیزانس و عثمانی را به نمایش می‌گذارد.

 

جریان شگفت انگیز Agva Stream، معروف به جریان Goksu ، از دهکده Karayakuplu سرچشمه می‌گیرد و در Agva به دریای سیاه می‌رسد. جریان زیبای Yulafli که به دریای سیاه می‌ریزد، 43 کیلومتر طول دارد که ارزش بازدید دارد.

 

Darica Bird Paradise (باغ وحش Bogazici و پارک گیاه شناسی) در 200000 متر مربع با 3000 حیوان و گونه‌ها و گیاهان مختلف در Darica ساخته شده است. برای کشف حیات وحش و گل‌های وحشی می‌توانید از بسیاری از مناطق استراحت استفاده کنید.

 

آبگرم Ayazma (ایلیکا) ، در منطقه Golcuk در Kocaeli ، برای گردشگری سلامت بسیار مهم است. از آبگرم Ayazma به عنوان منبع درمانی در دوره‌های روم ، بیزانس و عثمانی استفاده می‌شد.

 

Kefken Pink Rocks به لطف اینکه اطراف آن به رنگ صورتی است، اینگونه نامیده می‌شود. در صورت بازدید از این مکان غذاهای محلی در عمارت صورتی‌ها را حتما امتحان کنید.

 

 

 

Published on 2021-07-20
Updated on 2021-07-20