Yurtdışında emlak

Yurtdışında ev sahibi olmak

Yurtdışından ev almak son zamanlarda Türk yatırımcılar arasında oldukça popüler. Özellikle emlak alım karşılığında oturum izni ve sonrasında pasaport almaya imkaan veren ülkeler ilgi çekiyor. Yatırımcının satın almış olduğu gayrimenkulü belli bir süre satmaması şartı ile, emlak alımının hemen ardından oturum izni ve bir kaç sene sonrada pasaport almak mümkün oluyor. Uluslararası terminolojide "Golden Visa" olarak adlandırılan bu uygulama ülkeden ülkeye değişiklik gösteriyor.

Yurtdışında ev alana oturma izni veren popüler ülkelerin listesi

  • İspanya

    Son seneler İspanya gayrimenkul fiyatlarındaki artış trendi dikkat çekicidir. İşsizlikteki düşüş, emlak faizlerindeki gerileme gibi önemli ekonomik veriler İspanya'da emlak yatırımın karlı bir girişim olacağının göstergesidir. Turkey Expert İspanya ofisimizde müşterilerimize İspanya'daki emlak yatırımları için satış sonrası kiralama ve portföy yönetimi hizmeti sunmaktayız. İspanya'da emlak hakkında detaylı bilgi

    İspanya'da oturum almak için 500.000 EUR değerinde konut alımı yapmak gerekiyor. Ülkede senelik geçirmeniz gereken bir alt limit gün sayısı yok. 5 sene sonunda devamlı oturum, 10 sene sonunda pasaport başvurusu yapabiliyorsunuz.

Yurtdışından emlak alma seçenekleri ve mevcut portföyümüz hakkında daha fazla bilgi için lütfen altta bulunan formu doldurunuz. Sizinle en kısa zaman içinde iletişime geçelim.